2:02 PM

Związki skoczków - Japonia

Związki skoczków - Japonia
W związku ze zbliżającymi się wakacjami wreszcie! postanowiłyśmy obrać trochę bardziej orientalny kierunek i prześledzić pod kątem uczuciowym skoczków z odległej Japonii. Jeśli chcecie dowiedzieć się, którzy z nich są już zajęci to doskonale trafiłyście!

Taku Takeuchi i Nina Takeuchi

fot: facebook.com

Noriaki Kasai i Reina Harima

fot: facebook.com

Kento Sakuyama i jego żona

fot: facebook.com

5:18 PM

Bio numeru 26. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Bio numeru 26. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
Dzisiaj przyszedł czas na opis kolejnego Norwega, który również w tym sezonie nie zachwycił. Zajmował miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce, a chyba każda z nas chciałaby widzieć go trochę wyżej. Specjalnie dla was przygotowałyśmy krótką sylwetkę małego wielkiego człowieka, czyli Andersa Fannemela!

Anders FannemelData i miejsce urodzenia, klub.
Anders urodził się 13. maja 1991 roku w Hornindal. Jest reprezentantem klubu Hornindal IL.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Anders 8 września 2007 roku zadebiutował w zawodach FIS Cup w Falun, zajmując 30. miejsce. Rok później, 9. grudnia pierwszy raz wystartował w Pucharze Kontynentalnym w Rovaniemi. Uplasował się wtedy na 26. pozycji. Jego debiut w Pucharze Świata miał miejsce 5. grudnia 2009 roku w Lillehammer. Anders zajął wtedy 10. miejsce, co oznaczało również jego pierwsze punkty w karierze w zawodach na najwyższym szczeblu. 

Rekord życiowy.
Rekord życiowy Fannisia wynosi 251,5 metra. Został ustanowiony 15 lutego 2015 roku na Vikersundbakken. Jak powszechnie wiadomo, przez długi czas był to nieoficjalny rekord świata w długości lotu.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Anders swój pierwszy triumf w Pucharze Świata odniósł 13 grudnia 2014 roku w Niżnym Tagile. Później wygrał jeszcze dwa razy: w Titisee-Neustadt i w Sapporo. Na podium Pucharu Świata łącznie stanął 9-krotnie. Największe osiągnięcia w karierze odniósł drużynowo. Razem z kolegami zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Falun w 2015 roku i Mistrzostwach Świata w Lotach w Tauplitz w 2016 roku. Oprócz tego na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lahti Fannemel i Team Norge zajęli 2. miejsce. W sezonie 2014/2015 Anders zajął swoją najwyższą, 4. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Ciekawostki.
Anders ma brata bliźniaka. Einar dawniej był biathlonistą, a obecnie zajmuje się dziennikarstwem sportowym. 
Fannis ma 165 cm wzrostu, co czyni go obecnie najniższym skoczkiem w Pucharze Świata.

7:31 PM

Bio numeru 27. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Bio numeru 27. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
Tym razem przygotowałam opis zawodnika, którego w minionym sezonie nie dane nam było oglądać zbyt często. Na początku jego forma nie zachwycała, myślę, że wszystkich zaskoczył swoją słabą dyspozycją, ale przecież prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna, a końcówka w jego wykonaniu była już o wiele lepsza. Oto 27 zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czyli Johann Andre Forfang!

Johann Andre Forfang Data i miejsce urodzenia, klub.
Johann urodził się 4. lipca 1995 roku w Tromsø. Obecnie jego klubem jest Tromsø Skiklubb. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Johann zadebiutował na arenie międzynarodowej 9 grudnia 2011 roku w norweskim Notodden zajmując 16. miejsce. 28 stycznia 2012 roku w Bischofshofen pierwszy raz wystartował w Pucharze Kontynentalnym, ale został zdyskwalifikowany. Czy już wtedy miał problemy z krokiem w kombinezonie? Następnego dnia uplasował się na odległej 47. pozycji. W tym samym sezonie zdobył pierwsze punkty w Pucharze Kontynentalnym, było to w Zakopanem. 5 grudnia 2014 roku wziął udział w kwalifikacjach do Pucharu Świata w Lillehammer, ale ponownie został zdyskwalifikowany. Serio Johann, serio? Dwa tygodnie później wystartował w Engelbergu i zajął 12. miejsce, co wydaje się być całkiem niezłym wynikiem. Swoje pierwsze i jak na razie jedyne zwycięstwo Johann odniósł 12. marca 2016 roku w Titisee-Neustadt. 

Rekord życiowy.
Rekord życiowy Johanna wynosi 245,5 metra i został ustanowiony na Vikersundbakken 19 marca 2017 roku. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Johann największe triumfy odniósł razem ze swoją drużyną. W tym roku wraz z nią wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Lahti, a rok temu złoto na Mistrzostwach Świata w Lotach w Tauplitz. Oprócz tego ma w swoim dorobku 3 medale z Mistrzostw Świata Juniorów – dwa złota, indywidualne i drużynowe z Ałmat z 2015 roku oraz brąz zdobyty drużynowo w 2014 roku w Val di Fiemme. Norweg w całej swojej karierze stanął 9 razy na podium Pucharu Świata, a w sezonie 2015/2016 zajął 3 miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach. 


Ciekawostki.
Johann ma starszego brata Daniela, który dawniej był skoczkiem. To właśnie dzięki niemu Johann też skacze na nartach. 
W wieku 16 lat Johann przeprowadził się do Trondheim, aby móc spokojnie trenować. Zamieszkał wtedy sam w pokoju w akademiku.

10:07 AM

Lata młodości kontra teraźniejszość - Słowenia

Lata młodości kontra teraźniejszość - Słowenia
Wpadam do Was z kilkoma foteczkami, ukradzionymi z tajnych aktów urodzenia słoweńskiej drużyny. Niektórzy zmienili się bardziej, niektórzy mniej, ale ocena należy już do Was!


Robert Kranjec
Jaka Hvala
Domen Prevc
Peter Prevc
Cene Prevc

Na koniec, dorzucam Wam bonus - młodziutcy Prevcowie, wraz z siostrą - Niką.


8:31 PM

Kilka słów o sobie....Are Sumstad

Kilka słów o sobie....Are Sumstad

 Foto: fis-ski.com

Are Sumstad to norweski skoczek, którego rzesza kibiców kojarzyć może głównie ze zmagań w ramach Pucharu Kontynentalnego czy FIS Cupów. Niedawno świat skoków narciarskich obiegła informacja o składach kadr A i B, które przez cały następny sezon będą reprezentować kraj Wikingów. Wśród zgłoszonych zawodników zabrakło niestety miejsca dla Are. Mimo tego młody zawodnik zgodził się odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

Marta: Jaki jest Twój cel na najbliższy sezon?
Are: Po ostatnim sezonie miałem chwilę przerwy. Teraz zależy mi bardziej na długoterminowych postępach, nie mam więc żadnych konkretnych celów na nowy sezon. Chciałbym tylko osiągnąć progres i znowu móc poświecić się w pełni pracy. Wiem, że wtedy właśnie przyjdą oczekiwane rezultaty.

M: Która ze skoczki narciarskich jest Twoją ulubioną i dlaczego?
A: Hmm...myślę, że ta w Trondheim. Lubie ją, ponieważ żeby na niej dobrze skoczyć musisz być jednocześnie agresywny ale i cierpliwy. Ponadto to właśnie tam osiągnąłem po raz pierwszy w życiu podwójne zwycięstwo.

M: Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z całej Twojej kariery?
A: Chyba drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Rasnovie w 2016 roku.

M: Dlaczego zdecydowałeś się zostać skoczkiem narciarskim? Co Cię do tego przekonało?
A: Kiedy byłem mały, nie byłem dobry w sporcie. Moi koledzy zdecydowanie lepiej grali w piłkę czy biegali a ja w tym czasie wolałem raczej oglądać skoki narciarskie przed telewizorem. Kiedy miałem 13 lat postanowiłem spróbować i nagle zapragnąłem być najlepszym.

M: Który ze wszystkich skocznych eventów, takich jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata, jest Twoim ulubionym?
A: Wydaje mi się, że wybrałbym Igrzyska, bo tam można wygrać najwięcej.

M: Co czujesz, kiedy siadasz na belce startowej przed swoim skokiem?
A: To jest w sumie jedyny czas w czasie całych przygotowań, kiedy mogę się odprężyć, posiedzieć w ciszy i spokoju, chociaż tą chwilę.

M: Raw Air - co sądzisz o tym turnieju? Czy uważasz, że będzie on kontynuowany w przyszłości?
A: Raw Air jest bardzo ciekawym wydarzeniem, ale osobiście nie lubię w nim konkursów drużynowych. Wolałbym zdecydowanie skakać bez przerwy 10 dni, ale z możliwością oddawania jedynie indywidualnych skoków. Myślę też, że Raw Air pewnego dnia osiągnie taką rangę, że to właśnie tam będzie można osiągnąć najwięcej.

M: Z kim dzielisz pokój najczęściej podczas zawodów?
A: To bardzo często się zmienia, ale w czasie ostatniego sezonu byli to chyba na zmianę Lars Berger i Mathias Braathen.

M: Który z zawodników norweskiej kadry jest Ci najbliższy i dlaczego?
A: Zdecydowanie Sigurd Soberg. Mamy bardzo dużo wspólnego.

M: Co sądzisz o polskich fanach skoków narciarskich?
A: Polska to specjalny kraj. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera i zwyczaje kulturowe. Tego nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Fani są wspaniali i ich przywiązanie do sportu i zawodników jest godne podziwu.

Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!

~ Marta
Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger