12:47 PM

Echo skoków - powrót na skocznię

Wracamy do was z kolejną porcją zdjęć. Tym razem pierwsze treningi na skoczni. Co zaprezentowali nam nasi zawodnicy, a co skoczkowie innych nacji? To tylko małe smaczki instagrama.


Post udostępniony przez Gabriel KARLEN (@g_karlen)

Tu widzimy piękny kompleks skoczni i gotowego do ataku na nią Karlena.Viktor Polasek w końcu zostawił live na instagramie i zajął się skakaniem. Szanuję! 


Post udostępniony przez Anze Lanisek (@anzelanisek)

Żaba ze specjalną dedykacją dla naszej naczelnej. Musiał się pochwalić jak to potrafi utrzymać równowagę, bo czemu nie. 


Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

Taki uśmiech Maćka to można oglądać! Jeszcze jakby Piotrek się uśmiechnął.


Post udostępniony przez Richard Freitag (@freitag.richard)

Nudossi zawsze z Rysiem. Chyba ktoś tu zaczął ciężkie treningi z Wernerem, bo uśmiech taki niemrawy.


Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Tu chyba Piotrek zjadł trochę papryki przed treningiem i przełożyło się to na dobrze wykonaną pracę.A któż to nas odwiedził? Czyżby swoje pierwsze skoki w sezonie letnim Vojtech oddał na polskiej ziemi? Pewnie, +10 do fejmu na kolejnym live.


Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

Kocur już w swoim żywiole, pięknie się prezentuje.


Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)

Oj Andi, weź przykład z Ryśka, który zrobił zdjęcia z całą skocznią, a nie jej kawałkiem. Przynajmniej Wellinger nie wygląda jakby był po ciężkim treningu.


Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Piotrek dla Was part 2, tym razem w Hinzenbach.


Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

Gorąco w tej Austrii, najlepiej jakbyś zdjął koszulkę Maciek.Na koniec Harry Potter z fanem.


2:59 PM

Bio numeru 28. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Bio numeru 28. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
Hej! Kolejnym zawodnikiem, którego Wam przedstawimy jest skoczek, który dołączył w tym sezonie do swoich kolegów dopiero podczas Turnieju Czterech Skoczni. Dobrze Wam się wydaje, jest to Jernej Damjan. Słoweniec zajął w tym roku tylko 28 pozycję.


Jernej DamjanData i miejsce urodzenia, klub.

Jernej urodził się 28 maja 1983 roku, w ówczesnej Jugosławi, w Lublanie. Jego obecnym klubem jest SSK Sam Ihan.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Na początku swojej kariery, Słoweniec wygrał zawody Alpen Cup w Planicy, a następnie skakał w Pucharze Kontynentalnym, gdzie dwa razy stanął na podium. Swoją przygodę z Pucharem Świata, Jernej rozpoczął podczas zawodów na Letalnicy w 2003r, a rok później został włączony do kadry A, bo pewnie nie mieli kogo wziąć. Swoje pierwsze punkty zdobył u przemiłych Czechów, w Libercu.

Rekord życiowy.

Gdy mówimy o rekordach Słoweńców, to mamy na myśli liczby 200 metrów wzwyż. Tak jest też tym razem. Swoją najświeższą życiówkę, Jernej ustanowił 19 marca 2017r., podczas zawodów w Vikersund. Wylądował wtedy na 226,5 metrze.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.

Jego największym osiągnięciem jest 6 miejsce na skoczni normalnej, podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie w 2005 roku. Ma w swoim dorobku dwa brązowe medale, z konkursów drużynowych podczas Mistrzostw Świata. Jeden wywalczył w 2005 roku w Oberstdorfie, a drugi z 2011 roku z Oslo. Jest też obecnym mistrzem Słowenii.

Ciekawostki.

Jernej Damjan, podczas swojej 13-letniej przygody z Pucharem Świata, wygrał tylko jedne zawody, a było to Sapporo.
Królował jedynie w generalce Letniego Grand Prix w 2014 roku, podczas którego również odniósł tylko jedno zwycięstwo.
Często dopadają go kontuzję, a przez jedną z nich nie widzieliśmy go w sezonie 2015/16.

6:51 PM

Who wore it better? Tlenione włosy

Who wore it better? Tlenione włosy
Tlenione włosy u mężczyzn, czyli idealny przykład tego jak moda przychodzi, odchodzi, a potem wraca. Wielki hit pierwszych lat XXI wieku powrócił na głowy wielu panów w zeszłym roku o nie. Oczywiście skoczkowie jako znawcy trendów również poddali swoje czupryny zabiegowi utleniania czego bardzo złe efekty możecie zobaczyć poniżej. Uwaga! Zdjęcia drastyczne!


 Sven Hannawald 

Foto: newspix.pl

Adam Małysz

Foto: pomponik.pl

Jussi i Matti Hautamaeki

Foto: blog.pl

Noriaki Kasai

Foto: sport.orf.at

Jakub Janda

Foto: pinger.pl

Robert Kranjec

Foto: czar-slowenii.pl

Roman Koudelka

Foto: pinger.pl

Manuel Fettner


Andreas Kofler

Foto: pinger.pl

Klemens Murańka


Thomas Diethart

Foto: facebook.com

Mackenzie Boyd-Clowes


Stefan Kraft

Foto: facebook.com


Więc kto najlepiej wyglądał w tlenionych włosach? Moim faworytem jest Janne Ahonen na następnych zawodach cię pokonam. Zdecydowanie styl i klasa to jego rasa! Zresztą należy oddać cesarzowi co cesarskie, bo wygląda na to, że właśnie on był prekursorem tlenionych włosów pośród skoczków, ponieważ miał je już w 1996 roku!

Foto: mtv.fi

3:04 PM

Podumowanie, czyli co się działo w maju

Chociaż w skokach panuje obecnie sezon ogórkowy, to Skoki Okiem Kobiet nie zwalniają tempa i tym razem przychodzą do Was z....podsumowaniem maja. Mimo przerwy w rozgrywaniu konkursów, w świecie skoków nadal się dzieje. Przedstawiamy kilka najważniejszych wydarzeń kończącego się już miesiąca. 

Zaskoczenia w kadrach na nowy sezon

Chociaż do rozpoczęcia LGP w skokach narciarskich pozostało jeszcze ponad 40 dni, to reprezentacje już podały składy swoich ekip na zarówno sezon letni jak i zimowy. Nie obyło się bez pozytywnych i negatywnych zaskoczeń czy też dość przewidywalnych działań. Dość niespodziewanie i dla mnie nadal trochę niezrozumiale w kadrze A znalazł się Krzysztof Miętus a w kadrze B - Łukasz Bukowski. Zaskoczyli również Niemcy, którzy do swojej kadry A wcielili....jedynie Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera.

Udział skoczków w Wings for Life World Run 2017

Wings for Life World Run 2017 to impreza dobrze znana fanom skoków głównie za sprawą biorących w niej udział skoczków. Tym razem było podobnie i tegoroczną edycję wsparł Adam Małysz goniąc zawodników w Poznaniu jako kierowca samochodu a w Wiedniu na trasie pojawili się Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Goldberger oraz Lukas Mueller.

Zakończenie kariery, wielka kontuzja i udane operacje

Sezon ogórkowy zawsze obfituje nie tylko w szczęśliwe ale też smutne momenty. W maju z karierą skoczka narciarskiego pożegnał się Jan Matura. Zakończył ją po 21 latach reprezentowania Czech na arenach międzynarodowych. Największą kontuzję tego miesiąca zanotował natomiast Jaka Hvala, który w trakcie sesji treningowej w Villach zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie, co oznacza dla niego kilka miesięcy przerwy od skakania. Dobrą informacją na pewno jest udana operacja usunięcia guza u Ronana Lamy Chappuisa. Francuz przedwcześnie zakończył sezon informując fanów, że walczy z łagodnym nowotworem kości.

Inauguracja PŚ 2017/18 w Wiśle!

Polska czekała....i się doczekała. Puchar Świata w Skokach Narciarskich Mężczyzn rozpocznie się 18 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Odbędą się tam zarówno zmagania drużynowe jak i indywidualne. Jest jednak warunek. Do 31 października 2017 roku na skoczni w Wiśle muszą powstać tory lodowe i chodnik, który pozwoli na płynne i szybkie przemieszczanie się kibiców na zawody. No cóż, trzymamy kciuki, żeby się udało, bo no kto nie trzyma? 

MŚJ 2019 w Polsce? 

Mistrzostwa Świata Juniorów gościły już dwukrotnie w Polsce - w 2001 roku w Karpaczu i w 2008 roku w Zakopanem. Teraz Polska ma szanse na organizacje tych prestiżowych zawodów ponownie. Z pomysłem wyszedł Marszałek Województwa Śląskiego i po konsultacjach w PZN zdecydowano o zgłoszeniu wniosku do FISu 26 maja.

Śluby, śluby....

W ostatnich dniach świat skoków narciarskich obiegła wiadomość, że Andreas Kofler nie jest już kawalerem.  20 maja ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Mirjam. Sakramentalne "tak" padło 20 maja w kościele w Mieders w regionie Stubaital. Następnie impreza przeniosła się pod samą Bergisel, gdzie małżonkowie i zaproszeni goście bawili się do białego rana w restauracji "1809". Młodej parze życzymy wszystkiego najlepszego! Magdalena Lazar stała się natomiast żoną....Aleksandra Zniszczoła. Znana może być ona kibicom skoków narciarskich jako siostra Justyny Żyły i kuzynka Adama Małysza. Młodym parom życzymy wszystkiego najlepszego! 

Nowe pomysły FIS

Zgromadzenie FIS w Portorožu przyniósł całkiem dużo zmian w zasadach skoków narciarskich, wśród których znajdują się też te kontrowersyjne. W trakcie LGP testowane będą nowinki sprzętowe jak również zmienione zasady. Zmienił się również kalendarz skoków pań. Oto najważniejsze ze zmian:
- Nie będzie już prekwalifikowanych zawodników do konkursów. Oznacza to, iż najlepsi skoczkowie świata również będą musieli walczyć o prawo startu w zawodach, co będzie testowane podczas LGP,
- Firma BWT to nowy producent nart i wraca Fluege.de no halo,
- Sportowcy będą musieli nosić dwuczęściową bieliznę z jednakowego materiału i bez zamków,
- W Lillehammer odbędą się zawody pań na obiekcie dużym, w którym wystartuje czołowa "30" dwudniowych zmagań na skoczni normalnej;
- Po raz pierwszy w historii w Pucharze Świata Pań rozegrane zostaną konkursy drużynowe w Hinterzarten i Zao,
- Drużynowe zmagania kobiet podczas Mistrzostw Świata.
Moje serduszko połączone ze skokami pań cieszy się bardzo bardzo bardzo.

 

6:30 PM

Związki skoczków - Niemcy

Związki skoczków - Niemcy
Pierwsza część naszej serii cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego specjalnie dla was przygotowałyśmy kolejną. Bez zbędnego owijania w bawełnę - oto niemieccy skoczkowie i ich partnerki!

Severin i Karen Freund 
fot: bild.de 

Andreas Wellinger i Laura Kaczmarek 
Post udostępniony przez Laura Kaczmarek (@laurateresak)

Stephan Leyhe i Jacqueline 
fot: facebook.com

Andreas Wank i Daniela
fot: hilsize.tumblr.com

Markus Eisenbichler i Stephanie
 fot: facebook.com

Marinus Kraus i Claudia Kecht 
fot: tumblr.com

Karl Geiger i Franzi Pander
fot:. instagram.com

Moritz Bear i Stefanie Rauh
Post udostępniony przez Moritz Baer (@mobaer1997)

Martin Hamann i Lisa Dotzauer
Post udostępniony przez Martin Hamann (@flyingflatlandbull)

Paul Winter i Laura

5:13 PM

TOP10 skocznych piosenek według Weorniki

TOP10 skocznych piosenek według Weorniki
Dzisiaj przyszła kolej na mnie i na moje typy. Będą to nie tyle piosenki, które kojarzą mi się ze skocznią lecz te, które kojarzą mi się z samymi wyjazdami na skoki.
Oczywiście jest ich o wiele wiele więcej, ale skoro ma być TOP10, to właśnie te wybrałam jako esencję moich wyjazdów na skoki w latach 2015, 2016 oraz 2017, zapraszam!


                                                      10. Spiżowi Mocni - Na Pełnym


Piosenka, którą pierwszy raz usłyszałam podczas konkursu drużynowego na LGP w 2015r. Kamyczki wbijające się w tyłek i wspomnienia pierwszego wolontariatu.                                                  9.Freaky Boys - Do Białego Rana

                     Kwintesencja każdego LGP, ajajajaja.                     8.Deorro - Bailar Tutaj mamy już natomiast PŚ w Wiśle 2016, kiedyś ta piosenka kojarzyła mi się
tylko z tym, lecz teraz jest również wspomnieniem tego
jak siedziałam w Vopie ze skręconą nogą i bardzo chciałam pójść potańczyć, a nie mogłam #życie.7.Pitbull - Hotel Room Service

Ja to po prostu tu zostawię.


6.Dillon Francis, DJ Snake - Get Low


Również PŚ w Wiśle 2016 i chyba pierwsza 
piosenka, którą wspólnie zamówiłyśmy z Jagodą w Gołębiu.


5.Aida - Mucha w mucholocie              LGP 2016 i od tamtej pory nieśmiertelne mucholoty.             4. DJ Farad - Stalowa Rura
WOW! Piosenka która zapisała się w historii LPK 2016, samo gadanie nie kręci mnie.


3. Bebe Rexha - No broken hearts

Również LPK 2016 i super happy Marek tańczący do tej oto piosenki,
szczerze chyba nigdy nie zapomnę tego widoku.


2.Dirty Dancing - Time of my life

Nic nam tak z Maniurą nie wyszło na LGP jak taniec do tej piosenki i
imitacja skoku, która wyszła 10/10.


1.Long & Junior - Kolorowa Sukienka

Pragnęłam tej piosenki i ją dostałam, jedyne czego nie chciałam, 
to tego wywrócenia się na podeście w klubie.

                                                                       
11:30 AM

Najważniejsze wydarzenia z ostatnich 2 tygodni

Najważniejsze wydarzenia z ostatnich 2 tygodni
Pomimo, że obecny okres to czas wegetacji pomiędzy sezonem zimowym, a sezonem letnim (46 dni!), to nowych wiadomości ze skocznego świata nam nie brakuje. Może nie wszyscy z was są z nimi na bieżąco i dlatego właśnie postaram się wam je tutaj przybliżyć. Warto wiedzieć co w niemieckiej (polskiej, austriackiej, fińskiej i tak dalej i tak dalej) trawie piszczy.

16 maja 2017r. - Turecki Związek Narciarski zatrudnił nowego członka sztabu szkoleniowego.


42-letni Kimmo Savolainen został asystentem głównego trenera tureckiego teamu jednocześnie zastępując w tej roli Francuza Frederica Zoza.
Ubiegły sezon był najlepszym dla tureckich zawodników. Pierwszy raz w historii skoczek z Turcji zdobył punkty Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowo oddano do użytku kompleks skoczni Kiremitliktepe w Erzurum, na których odbyły się zawody PK, dzięki czemu większej ilości tureckich zawodników udało się zapunktować. Fatih Arda Ipcioglu debiutował również w zawodach najwyższej rangi. Kibice z całego świata mogli go zobaczyć w kwalifikacjach do konkursu na obiekcie normalnym w Lahti, w którym zajął 43. miejsce, a na skoczni dużej uzyskał 44. notę. 13 marca udał się do Lillehammer, gdzie wziął udział w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata. Obecnie celem dwójki trenerów jest jak najlepsze przygotowanie zawodników do Igrzysk Olimpijskich. Turcy sezon olimpijski rozpoczęli od zgrupowania w Beleku. Ipcioglu i spółka pierwsze skoki na igelicie oddadzą 22 maja w Planicy. 
 

18 maja 2017r. - Pierwsze skoki Polaków na igielicie

A post shared by Maciej Kot (@maciejkot) on

Od poniedziałku 15 maja polscy skoczkowie z kadry A i B odbywali swoje pierwsze wiosenno-letnie zgrupowanie w Szczyrku gdzie oddali swoje pierwsze skoki na igielicie. Zawodnicy skokali na obiektach K70 oraz K95. Skoczkowie wraz z trenerem Horngacherem skupiali się głównie nad elementami podstawowymi i dobrą bazą techniczną swoich skoków. Dzięki wspólnemu wyjazdowi zawodników z dwóch kadr trenerzy mogli ich lepiej poznać oraz razem opracować strategię pracy na przyszły sezon. Dawid Kubacki opisał zgrupowanie jako udne. Wspominał o tym, że przerwa pomiędzy sezonem a pierwszymi skokami była dość krótka, ale sport przyzwyczaił go już do wyrzeczeń. Dodatkowo mamy powody do radości, ponieważ nasz reprezentant podobno nie zapomniał jak się skacze. Tak przynajmniej sam twierdzi.


18 maja 2017r. - Ronan Lamy Chappuis przeszedł operację wycięcia guza


Wszyscy pamiętamy tą okropną wiadomość, którą ogłosił nam mniej więcej miesiąc temu drugi skoczek francuskiego teamu. U Ronana Lamy Chappuis zdiagnozowano łagodny nowotwór kości przez co zmuszony był aby przedwcześnie zakończyć sezon. Na szczęście Francuz poinformował nas również o pozytywnym przebiegu operacji! Nie mamy żadnych informacji o tym kiedy skoczek wróci do zawodów rangi światowej. Na razie jednak życzymy zdrowia, bo ono jest najważniejsze!'


18 maja 2017r. - Oficjalny program zawodów FIS Letnie Grand Prix w Wiśle
Program prezentuje się następująco:
13.07.2017, czwartek
- 11:00 - odprawa kierowników drużyn

- 16:00 - oficjalny trening

- 18:00 - kwalifikacje

- 19:00 - ceremonia wręczenia numerów startowych


14.07.2017, piątek - konkurs drużynowy
- 16:30 - seria próbna

- 17:30 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

ceremonia rozdania nagród


15.07.2017, sobota - konkurs indywidualny
-16:30 - seria próbna
- 17:30 - pierwsza seria konkursowa
, seria finałowa
, ceremonia rozdania nagród20 maja 2017r. - Skład kadry fińskiej na sezon olimpijski


Trener Andreas Mitter i jego asystent Lauri Hakola oraz Fiński Związek Narciarski do kadry narodowej przyszłego sezonu przypisali:
- Janne Ahonena, który tak jak w sezonie poprzednim będzie przygotowywał się indywidualnie
- Ville Larinto
- Jarkko Maeaettae
- Antti Aalto

Kadra A:
- Janne Korhonen
- Andreas Alamommo
- Lauri Asikainen
- Niko Kytoesaho
- Eetu Nousiainen

Powstała też grupa skoczków, która będzie znajdować się pod stałym nadzorem trenerów reprezentacji, należą do nich między innymi: Mico Ahonen, Kalle Heikkinen, Henri Kavilo, Wili Loukasmaeki, Niko Loeytaeinen, Juho Ojala, Arttu Pohjola, Frans Taehkaevuori, Jonne Vetelaeinen, Markus Virrantalo, Elias Vaenskae.

Kadra pań jawi nam się trochę ubogo, ale liczy się jakość a nie ilość: Julia Kykkaenen.


20 maja 2017r. - kontuzja Jaki Hvali


Młody słoweński skoczek zerwał sobie więzadła krzyżowe w kolanie oraz uszkodził łąkotkę podczas treningu w Villach. Teraz czeka go co najmniej 6-miesięczna przerwa od treningów. Jak to mówią? Gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Jace zdrowia. Chyba, że uznamy to za przejaw karmy, karmy która wraca. 
 

20 maja 2017r. - Ślub Andreasa Koflera


Według mnie najważniejsza informacja tygodnia! Andreas Kofler zawarł związek małżeński z przeuroczą Mirjam w małym kościele parafialnym w Mieders w regionie Stubaital. A gdzie odbyło się wesele? Na szczycie Bergisel, w restauracji „1809”. Sposób w jaki austriacki zawodnik połączył dwie rzeczy, które kocha jest naprawdę warta podziwu. Nowożeńcom życzymy szczęścia!


22 maja 2017r. - Skład kadr słoweńskich na sezon olimpijski


W porównaniu z zeszłym sezonem, słoweńska kadra A została widocznie uszczuplona. Zdaje się, że wpływ na to ma fakt, że poprzedni sezon nie należał dla Słoweńców do najlepszych. Zmniejszając liczbę zawodników w kadrach trenerzy liczą na zwiększenie się efektywności pracy podczas treningów

Kadra A:
- Robert Kranjec (1981);
- Anze Lanisek (1996);
- Domen Prevc (1999);
- Peter Prevc (1992);
- Anze Semenic (1993);
- Jurij Tepes (1989).
Kadra B:
- Jernej Damjan (1983);
- Nejc Dezman (1992);
- Jaka Hvala (1993);
- Andraz Pograjc (1991);
- Cene Prevc (1996);
- Ernest Prislic (1993);
- Rok Tarman (1997);
- Miran Zupancic (1989).
Kadra młodzieżowa A:
- Tilen Bartol (1997)
- Ziga Jelar (1997);
- Aljaz Osterc (1999);
- Bor Pavlovcic (1998).26 maja 2017r. - Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle
Święto narodowe! Komisja Skoków FIS przyznała Wiśle prawo organizacji inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w nadchodzącym sezonie. Czyli, że w Polsce, w listopadzie, śnieg? Podobno nawet ma być, ponieważ naśnieżenie skoczni ma zagwarantować firma Supersnow. Mimo tego, że tak dobrych informacji jak ta z zeszłego piątku, trzeba często ze świecą szukać, to jednak rzeczywistość nie jest już tak kolorowa. Polska dostała od FIS'u ogromny kredyt zaufania. Przed organizatorami konkursu przedstawione zostały wymogi dotyczące wprowadzenia torów lodowych oraz wybudowania chodnika prowadzącego do skoczni. Deadline tych inwestycji przewidziany jest na 31 października, jeśli to tego czasu nie uda się ich wprowadzić w życie, utracimy niestety obydwa konkursy w Wiśle..27 maja 2017r. - Kolejny Mecz Gwiazd w Szczecinie


Na szczecińskiej Arenie odbyła się w tym roku jubileuszowa, 10 edycja wydarzenia „Gwiazdy dla Hospicjum”, w którym to znane, rozpoznawalne osoby podejmują się sztuki gry w siatkówkę. Ten szczytny cel zawsze wspomagają swoją obecnością bracia Kotowie – Maciej i Jakub, tak więc w tym roku też ich nie zabrakło. Atmosfera na Azoty Arena była gorąca, a wszyscy emanowali pozytywną energią wiedząc co ich tu wszystkich zebrało. Pamiętajmy, że warto pomagać!

I to już wszystkie informacje z tych dwóch tygodni. Czy udało mi się w skrócie? Starałam się. Mam nadzieję, że to docenicie. ;)

Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger