Obsługiwane przez usługę Blogger.

Zapomniane skocznie - Setoseyama

by - 7:51 PM

fot: skisprungschanzen.com

Atmosfera świąteczna już w pełni, a u nas kolejna część serii, w której odkrywamy zapomniane dawno skocznie. Zostajemy na wyspie Hokkaido w odległej Japonii. Tym razem przyjrzymy się obiektowi o nazwie Setoseyama.

Znajduje się on w miasteczku Engaru, które położone jest nad Morzem Ochockim. Dawniej było ono ważnym centrum przemysłu leśniczego w okolicy. W 1962 roku miejscowość odwiedził pewien japoński książę, aby zrelaksować się w tamtejszym spa i spędzić wakacje w ośrodku narciarskim Setose. Wtedy też postanowiono wybudować w Engaru skocznię narciarską z punktem konstrukcyjnym na 40. metrze. Podczas zawodów otwarcia jeden z międzynarodowych zawodników, a później również olimpijczyków Kikuchi Sadao wylądował na 45. metrze ustanawiając niepobity nigdy rekord obiektu. Setoseyama oferowała wyśmienite warunki treningowe wszystkim adeptom skoków, ponieważ otoczona była gęstymi lasami iglastymi, dzięki czemu śnieg długo się na niej utrzymywał - nawet do końca kwietnia. 

Pomimo tego, skocznię i cały kompleks narciarski zamknięto w 1975 roku. Jak możecie się domyślić, obiekt zburzono. O przeszłości tego miejsca przypominają jedynie pozostałości najazdu i wieży sędziowskiej...

You May Also Like

0 komentarze