3 grudnia 2017

Wellinger wygrywa drugi konkurs w Niżnym Tagile

Zakończyły się już niedzielne zmagania na rosyjskiej ziemi i nie wiem jak Wy, ale ja uważam je za najlepsze w tym sezonie. Konkurs zasłużenie wygrał Andreas Wellinger (132 i 133,5 metra), który prowadził po pierwszej serii i prezentował dzisiaj najbardziej wyrównaną formę. Na drugim miejscu uplasował się wczorajszy zwycięzca Richard Freitag (131 i 138 metrów). Podium uzupełnił Stefan Kraft (128 i 133,5 metra).

Przed zawodami odbyły się kwalifikacje, w których najlepszy okazał się być Daniel-Andre Tande (134,5 metra). Generalnie przebiegły one bez większych niespodzianek, chociaż nie przebrnęli ich m.in. David Siegel i Anze Lanisek. Za to w konkursie działo się, oj działo się! Jak już wspominałam triumfował Andi, a za nim znaleźli się Rysiu i Kraft. Po pierwszej serii wiceliderem był Markus Eisenbichler, ale niestety w drugim skoku osiągnął on nieco krótszą odległość, przez co ostatecznie zajął 4. miejsce. Szkoda, bo gdyby utrzymał swoją pozycję na podium znalazłoby się 3 Niemców. Werner by świętował. Piąty ostatecznie był Daniel-Andre Tande, któremu świetna próba w serii finałowej (138,5 metra) pozwoliła awansować aż o 12 lokat.

Z Polaków najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął 7. miejsce. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, który wreszcie się przebudził i mam wielką nadzieję, że jego dyspozycja będzie stale rosła. Fun fact: Maciek po pierwszej serii był piąty. Punkty zdobyli też Piotrek Żyła (16. miejsce), i Dawid Kubacki (19. miejsce). Na 26. pozycji konkurs ukończył Kuba Wolny, co jest najlepszym wynikiem w jego karierze. Jesteśmy dumne! Do drugiej serii nie awansował niestety Stefan Hula. Żeby nie było mu smutno, jego los podzieli także m. in. Michael Hayboeck i Peter Prevc.

W ten sposób żegnamy się już z Niżnym Tagiłem. W przyszłym tygodniu widzimy się w niemieckim Titisee-Neustadt, gdzie znowu czekają nas wielkie emocje!