Triumf Freitaga w loteryjnym konkursie w Titisee-Neustadt

by - 7:04 PM


Za nami konkurs indywidualny w Titisee-Neustadt i szczerze powiedziawszy, oglądało się niezbyt dobrze. Warunki na skoczni uniemożliwiały przeprowadzenie zawodów, z tego powodu odwołano serię próbną, a godzinę rozpoczęcia rywalizacji wielokrotnie przekładano. Pierwotnie ustalono ją na 15:30, ostatecznie przesunięto na 17:00. Przez duże opóźnienie zdecydowano o przeprowadzeniu tylko jednej serii konkursowej. Wiatr kręcił bardzo mocno, dlatego nie mieliśmy szansy obejrzeć wielu długich skoków. Mimo to zasłużenie wygrał Richard Freitag, który wylądował aż na 145(!) metrze. Na podium znaleźli się też Andreas Wellinger (139,5 metra) i Daniel-André Tande (135,5 metra). 

Na czwartym miejscu uplasował się zwycięzca z Wisły, czyli Junshiro Kobayashi, a tuż za nim znalazł się Robert Johansson. Najlepszym z Polaków był dzisiaj Kamil Stoch, któremu skok na 130,5 metra przyniósł szóstą pozycję. Punkty zdobyli również Dawid Kubacki (11. miejsce), Stefan Hula (13. miejsce), Piotr Żyła (19. miejsce) i Jakub Wolny (30. miejsce, a to niespodzianka). O wielkim pechu może mówić Maciek Kot, który upadł po lądowaniu, przez co spadł na 32. pozycję. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, co w tym wypadku jest najbardziej istotne. 

Przy okazji dzisiejszego konkursu nie można nie wspomnieć też o dwóch rzeczach. Powracający do rywalizacji Gregor Schlierenzauer zajął 22. miejsce, co daje nadzieję na jego lepsze występy w niedalekiej przyszłości. Z drugiej strony bardzo dobrze zaprezentował się 18-letni Constantin Schmid, który rozpoczynał dzisiejsze zawody i przez długi czas był ich liderem. Ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji oraz zdobył pierwsze punkty w Pucharze Świata, więc należą mu się wielkie gratulacje! 

Tym sposobem żegnamy się już z Titisee-Neustadt. Za tydzień rywalizacja przenosi się do Engelbergu!

You May Also Like

0 komentarze