TOP8 tygodnia 11-17. grudnia

by - 1:00 PM

Kolejny tydzień rywalizacji minął, skoczkowie wracają do domów na zasłużony urlop świąteczny, a u nas standardowe podsumowanie ostatnich kilku dni. Przeczytajcie, które wydarzenia według nas były najważniejsze!


8. Rosyjscy skoczkowie wystąpią na Igrzyskach 
Jak powszechnie wiadomo, z powodu afery dopingowej Międzynarodowy Komitet Olimpijski wykluczył reprezentację Rosji z Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się już niedługo, bo w lutym 2018 roku w Pyeongchang. Na szczęście nie ucierpią na tym rosyjscy skoczkowie. Wszyscy sportowcy, którzy udowodnią swoją niewinność i brak stosowania dopingu, będą mogli w Igrzyskach wystąpić, ale pod flagą olimpijską. Nie będą oni więc reprezentować swojego kraju. Według mnie, jest to jak najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. 

7. Festiwal upadków młodych zawodników
W minionym tygodniu upadki zaliczyli Joanna Szwab i Richard Haukedal. Polka zaliczyła go podczas treningu w austriackim Ramsau, a Norweg w trakcie przygotowań do FIS Cup'u w w swoim rodzimym Notodden. Nasza rodaczka miała szczęście w nieszczęściu, ponieważ doznała "jedynie" zewnętrznych urazów twarzy - dość mocno ją sobie poobijała. Haukedal niestety przeszedł silne wstrząśnienie mózgu. Więcej o tych wypadkach możecie przeczytać tutaj.  

6. Wygrana Tepesa w PK w Ruce
Słoweniec ostatnio nie był w najlepszej formie, mimo to w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, co pozwoliło mu w nich triumfować. Oprócz niego na podium znaleźli się jeszcze jego rodak Ziga Jelar i Norweg, Joachim Hauer. No cóż, pozostało nam jedynie życzyć szybkiego powrotu do Pucharu Świata! 

5. Kolejne zwycięstwo Tomka Pilcha w PK
17-latek rozkręca się nam z konkursu na konkurs. W sobotnich zawodach w Ruce odniósł swój drugi triumf w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Przypomnę, że startował w czterech. Zrobił to w kapitalny sposób, bo z ósmego miejsca, zajmowanego po pierwszej serii, awansował na pierwsze! Tym samym umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji PK. Coś mi się wydaje, że będziemy mieli z niego pociechę! 

4. Dodatkowe miejsca na nowy period PŚ i PK. 
Dzięki dobrym występom naszych zawodników Polska otrzymała dodatkowe miejsca w nadchodzącym periodzie i w Pucharze Świata, i w Pucharze Kontynentalnym. To samo tyczy się Słowenii. Oprócz tych ekip w PŚ będziemy mogli oglądać dodatkowego reprezentanta Niemiec, a w PK Austrii.

3. Freitag potwierdza swoją dominację w tym sezonie
Gdybyście powiedzieli mi przez rozpoczęciem sezonu, że Rysiek będzie skakał na takim poziomie, to pewnie bym Wam nie uwierzyła. Mimo to, jego wysoka dyspozycja bardzo mnie cieszy. Freitag wygrał już trzeci konkurs tej zimy, tym razem w szwajcarskim Engelbergu. Mam tylko nadzieję, że utrzyma tę formę do samych Igrzysk.

2. Triumf Fannemela w Engelbergu
Ten sezon jest bardzo obfity w nieoczekiwane wygrane różnych skoczków. Zwyciężył już Junshiro Kobayashi, Jernej Damjan, przyszedł więc czas na Andersa Fannemela! Norweg odniósł triumf w sobotnim konkursie na Gross-Titlis-Schanze. Jest to jest pierwsze zwycięstwo od prawie dwóch lat, więc bardzo gratulujemy!

1. Kamil Stoch znowu na podium 
Na koniec coś, co ucieszyło chyba każdego Polaka - Stoch dwukrotnie stanął w ten weekend na podium Pucharu Świata! Nasz rodak w sobotę uplasował się na trzecim, a w niedzielę na drugim miejscu. W sumie Kamil w swojej karierze stał na przysłowiowym "pudle" już 47 razy! Miejmy nadzieję, że podczas nadchodzącego Turnieju Czterech Skoczni uda mu się dobić do okrągłej 50-tki! 

You May Also Like

0 komentarze