TOP6 tygodnia 27.11-03.12

by - 6:50 PM

Za nami już kolejny, trzeci tydzień ze skokami. Tak trzeci, czy tylko ja nie mogę w to uwierzy? Zanim się obejrzymy będziemy już w Planicy, ale wróćmy do rzeczywistości. Przed Wami podsumowanie minionego tygodnia.

6. Poznaliśmy program na PŚ w Zakopanem.
Jak zawsze, redaktorki z naszej redakcji będą obecne pod skocznią, może nie w całości ale jednak będziemy. Ostatnio mogliśmy poznać program zawodów na te jakże ważne dla nas trzy dni, choć co prawda chyba nic się nie zmieniło w stosunku do tamtego roku, to jednak warto znać plan wcześniej, by rozplanować sobie dzień.

5. Rekord gonił rekord.
Podczas sobotniego konkursu na rosyjskiej skoczni mogliśmy oglądać niesamowitą walką na odległości wśród czołówki. Norweski skoczek Daniel Andre Tande postanowił odbić rekord skoczni swojemu kadrowemu koledze - Forfangowi, ten jednak nie został mu dłużny i około 20 minut później skoczył pół metra dalej i rekord ponownie należał do niego.

4. Punkty Rhoadsa i Zajca. 
W niedzielnym konkursie mogliśmy obserwować wyżej wymienionych Panów w drugiej serii zawodów, co jest naprawdę dobrym wynikiem i na pewno sami zawodnicy oraz ich fani niezmiernie cieszą się z tego osiągnięcia. Timi Zajc konkurs ukończył na 22. miejscu a William Rhoads na 29. miejscu.

3. Jakub Wolny zdobył ponad jeden punkt!
Do tej pory Kuba Wolny kończył swoje występy na ostatnim miejscu trzeciej dziesiątki, jednak drugi konkurs indywidualny w Rosji poszedł mu trochę lepiej i dzięki temu znalazł się na 26. miejscu zdobywając 5 punktów.

2. 40 wiosen Małysza.
Wczoraj swoje urodziny obchodził nasz zasłużony skoczek - Adam Małysz. Mistrz świętował swoje urodziny w Polsce w towarzystwie m.in. swojej żony i kuzynki - Justyny Żyły. Impreza urodzinowa Małysza była pod motywem balu przebierańców. Zdjęcie z przyjęcia możecie zobaczyć na instagramie żony Piotrka.

1. Zaginiony kask Kamila Stocha.
Amigo po co Ci to sombrero? - czyli wybierz kask Mistrza. Razem ze swoim sponsorem (firmą Atlas) Kamil przygotował trzy projekty nowego kasku, w którym wystąpi podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Zapraszamy do głosowania na najlepszy projekt.

You May Also Like

0 komentarze