Tomasz Pilch wygrywa pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w karierze!

by - 10:50 PM


Kanadyjskie Vancouver okazało się szczęśliwe dla zaledwie 17-letniego Tomka Pilcha. Reprezentant kadry juniorów wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Kontynentalnego. Tym samym Polak został pierwszym liderem cyklu. 

Reprezentant klubu WSS Wisła uzyskał 102,5 metra w pierwszej serii co dawało mu prowadzenie ex aequo z Philippem Aschenwaldem (101 metrów w pierwszej próbie). Wirtualne podium uzupełniał Viktor Polasek. W drugiej serii Pilch skoczył 101 metrów, co pozwoliło mu na wyprzedzenie Aschenwalda o 1,5 punktu. Austriak skoczył pół metra bliżej. Trzecie miejsce zajął Marius Lindik, który podium atakował z szóstego miejsca.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Elias Tollinger. Piąty był Bor Pavlovcic, a na szóstym miejscu zawody ostatecznie zakończył Viktor Polasek. W drugiej serii swoje skoki poza Pilchem oddało dwóch reprezentantów Polski. Klemens Murańka zajął 25. miejsce, a Przemysław Kantyka był 29. Trudna sztuka awansu do drugiej serii nie powiodła się Pawłowi Wąskowi. Drugi z naszych juniorów był 36.

Jutro odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego na olimpijskim obiekcie w Whistler. Oby młoda rewelacja weekendu ponownie zaskoczyła wszystkich!

You May Also Like

0 komentarze