Stoch najlepszy w pierwszym konkursie TCS!

by - 8:35 PM


To, co się dzisiaj wydarzyło w Oberstdorfie przeszło najśmielsze oczekiwania chyba nas wszystkich. Raczej nikt nie spodziewał się, że ten dzień zakończy się dla Polaków tak wspaniale - Kamil Stoch zwyciężył w konkursie rozpoczynającym 66. Turniej Czterech Skoczni, a trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki! Jest to jego pierwsze podium w karierze! Naszych rodaków rozdzielił Richard Freitag. 

Dzisiejsze zmagania rozgrywały się w trudnych warunkach, ponieważ wiatr bardzo kręcił i przeważnie dął mocno z tyłu. Nie pomagał również padający deszcz. Z tego powodu konkurs przeciągał się, a w jednej z dłuższych przerw przysnęłam, serio. Mimo to po pierwszej serii zawodów na czele klasyfikacji stał Stefan Kraft (132 m). Drugie i trzecie miejsca zajmowali Freitag (128,5 m) i Kubacki (126,5 m). Kamil Stoch (126 m) plasował się na 4. pozycji ex aequo z Andersem Fannemelem (129 m). Siódmy był Stefan Hula (123 m), dziewiąty Piotr Żyła (127,5 m), a dwudziesty Maciej Kot (120 m). Wszyscy Polacy zwyciężyli w swoich parach, dzięki czemu spokojnie awansowali do drugiej serii. 

W finałowej części rywalizacji obserwowaliśmy niesamowite zwroty akcji! Najpierw Stefan Hula w niesprzyjających warunkach osiągnął odległość 120,5 metra, co pozwoliło mu awansować na 5. miejsce, które jest najlepszym rezultatem w jego karierze! Później Kamil Stoch w fantastycznym stylu poszybował na 137. metr i objął prowadzenie. Nie odebrali mu go ani Kubacki (129 m), ani Freitag (127 m), ani Kraft, który skoczył jedynie 119 metrów i ostatecznie spadł na czwarte miejsce. Od dzisiaj go lubię. Maciej Kot awansował o pięć pozycji dzięki osiągniętym 126 metrom i w rezultacie był piętnasty, a Piotr Żyła niestety zaliczył słabą próbę (109,5 m), przez co zakończył konkurs na 25. lokacie. 

Jutro odbędą się kwalifikacje do zawodów w Garmisch-Partenkirchen, do których Kamil przystąpi jako lider Turnieju Czterech Skoczni!

You May Also Like

0 komentarze