Sensacyjne zwycięstwo Huli!

by - 6:43 PM


Aby tradycji stało się zadość, jak co roku w drugi dzień świąt, odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich mężczyzn (start kobiet będziemy mogli oglądać 25 lutego 2018 w Zakopanem). W tym roku rozegrano je na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Na liście startowej zmagań, znalazło się 35 skoczków, w tym aż jeden(!) gość zza granicy - czeski junior, Damian Lasota. Ze względu na tak małą ilość uczestników, zamiast kwalifikacji postawiono na serię próbną. Nie było się oczywiście bez dyskwalifikacji. Tym razem w gronie zaszczyconych znaleźli się: Jan Ziobro, Wojciech Marusarz, Wiktor Węgrzynkiewicz i Marcin Małyjurek. 
Cały konkurs odbył się pod znakiem problemów z wiatrem. Jednak na szczęście jednych, a nieszczęście drugich - tym razem nie było przeliczników. Co do warunków, liczył się jedynie łut szczęścia. 
Jak zawsze, nie mogło się obyć bez zaskoczeń. Poza kadrą A, dla której zawody te stanowiły formalność (o czym świadczy czołowa szóstka), wielką nadzieją okazał się być Damian Skupień. Mimo tego, że 85m odległość z pierwszej serii wydawałaby się niezbyt zadowalająca, 18-letni kadrowicz w drugiej wyskoczył aż 123 metry! Więc w konkursie na długość skoku z drugiej serii, odnotowałby 3 miejsce. Na swoje pięć minut zasłużył też kolejny nowy nabytek kadry C, Karol Niemczyk, który uzyskał długości 105,5m oraz 111,5m. Myślę, że warto oczekiwać na kolejne sukcesy młodych talentów!
Dzisiejsze podium z jednej strony nie stanowi nic dziwnego, bo znalazły się tam czołowe gwiazdy naszej drużyny, jednak pierwsze miejsce stało się istnym "przebudzeniem mocy" Stefana Huli. Chyba nikt się nie spodziewał, że wywalczy on główny tytuł. Miejmy więc nadzieję, że z równie dobrej strony pokaże się na Turnieju Czterech Skoczni, który rozpoczyna się już za trzy dni!


You May Also Like

0 komentarze