Learoyd najlepszy w Engelbergu

by - 8:19 PM


Dzisiaj rozpoczęły się zmagania skoczków w Engelbergu w ramach Pucharu Kontynentalnego. Są one swego rodzaju ostatnią próbą przed nadchodzącym Turniejem Czterech Skoczni. W dzisiejszym konkursie, dzięki skokom na 135,5 i 128. metr zwyciężył 17-letni Francuz Jonathan Learoyd. Jest to dla niego pierwszy triumf w zawodach tej rangi. Drugie miejsce zajął nasz czeski ulubieniec Viktor Polasek (133 i 128,5 metra). Na najniższym stopniu podium uplasował się Szwajcar Killian Peier (131 i 129,5 metra). 

Czwarty był Norweg Marius Lundvik. Pierwotnie lokatę tę zajmował Austriak Markus Schiffner, ale ostatecznie został on zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, przez co spadł na 30. pozycję. Najlepiej z Polaków, ku zaskoczeniu wszystkich, zaprezentował się Tomasz Pilch, który ukończył konkurs na piątym miejscu. Punktował również przyszły tata - Aleksander Zniszczoł (18. lokata). Do drugiej serii nie zakwalifikowali się natomiast Przemysław Kantyka (31. lokata), Klemens Murańka (36. lokata) i Paweł Wąsek (37. lokata). 

Jutro odbędą się drugie, a zarazem ostatnie zawody w Engelbergu. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Tomek Pilch. Co więcej, pozostanie nim niezależnie od wyników jutrzejszego konkursu. 

You May Also Like

0 komentarze