Kolejne zwycięstwo Richarda Freitaga w tym sezonie!

by - 4:45 PM


Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale w ostatnim czasie zawsze gdy piszę dla Was relację z konkursu, wygrywa w nim Richard Freitag. Nie żebym miała coś przeciwko temu. Tak też było i dzisiaj! W drugich, a zarazem ostatnich zawodach w Engelbergu triumfował nasz uroczy przyjaciel z Niemiec uzyskując kolejno 137,5 i 135 metrów. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (137 i 133 metry). Jego strata do zwycięzcy sięgała prawie 12 punktów, co obrazuje, w jak wysokiej formie jest obecnie Freitag. Podium uzupełnił Stefan Kraft, który wylądował na 137 i 134,5 metrze. Austriak z kolei znalazł się za Kamilem o jedynie 0,1 punktu!

Czwarty był dzisiaj Johann Andre Forfang. Za nim uplasowali się dwaj Niemcy - Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger. Na dobrej, siódmej pozycji konkurs ukończył Piotr Żyła. Zadowoleni z siebie mogą być też Stefan Hula (13. miejsce) i Jakub Wolny (24. miejsce). Dla Kuby jest to nawet najlepszy wynik w karierze! Niestety trochę zawiedli oczekiwania kibiców, ale przede wszystkim swoje pozostali Polacy - Maciej Kot (16. miejsce) i Dawid Kubacki (20. miejsce). Wydaje mi się, że na Dawidzie niepotrzebnie nakładano presję, że teraz jest dla niego najlepszy moment, by stanąć na podium Pucharu Świata. Ja wierzę, że jego czas jeszcze nadejdzie, ale należy spokojnie na niego poczekać.

Powoli królem spektakularnych awansów staje się Daniel-André Tande, który w dzisiejszym konkursie po pierwszej serii zajmował 21. pozycję. Bardzo daleka druga próba, bo aż na 137. metr, pozwoliła mu przeskoczyć o 11 "oczek", dzięki czemu Norweg ostatecznie zamknął pierwszą dziesiątkę. Wspomnieć trzeba też o Junshiro Kobayashim, który na półmetku rywalizacji był wiceliderem, ale w finale skoczył słabiej, przez co zakończył zawody na 8. miejscu.

Teraz czeka nas krótki odpoczynek od Pucharu Świata. Powróci on 30. grudnia, gdy zawodami w niemieckim Oberstdorfie rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich Turniej Czterech Skoczni!

You May Also Like

0 komentarze