Freitag wygrywa kwalifikacje w Oberstdorfie!

by - 7:23 PM


Wreszcie można powiedzieć to oficjalnie - rozpoczął się 66. Turniej Czterech Skoczni! Trzeba przyznać, że oglądając dzisiejsze kwalifikacje można było odczuć, że nie są to zwyczajne zawody. Warunki niestety nie sprzyjały, często się zmieniały, co skutkowało licznymi przerwami i przeciąganiem się rywalizacji. Zwycięzca mimo to nie był zaskoczeniem. Wspominałam Wam już, że gdy ja piszę relacje z konkursów, to zawsze wygrywa w nich Richard Freitag. Tak było też i dzisiaj! Ostrzegam - jutro i pojutrze też zwycięży Rysiek. Niemiec osiągnął odległość 130,5 metra i o 6 punktów pokonał drugiego Junshiro Kobayashiego (133 metry). Na podium znalazł się też Stefan Kraft (132,5 metra). Czwarty był Karl Geiger, a piąty Johann Andre Forfang, który oddał dzisiaj najdłuższy skok - poszybował aż na 140 metr! 

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki - dzięki lądowaniu na 130,5 metrze uzyskał szóstą pozycję. Oprócz niego w jutrzejszym konkursie zobaczymy jeszcze czterech naszych rodaków. W pierwszych zawodach tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni zaprezentują się również Stefan Hula (12. miejsce), Piotr Żyła (18. miejsce), Maciej Kot (27. miejsce) i Kamil Stoch (28. miejsce). Kwalifikacji nie przeszedł Jakub Wolny, który zajął tę najbardziej pechową dla skoczka 51. lokatę. Nie martw się Kuba, na pocieszenie Walter Hofer pożyczy Ci swoją nową i niezwykle stylową kurtkę. 

Jak powszechnie wiadomo, TCS rządzi się swoimi prawami. Skoczkowie rywalizują w systemie KO w 25 parach. Z Polakami zmierzą się: Alex Insam (w parze z Kubackim), Vincent Descombes Sevoie (z Hulą), Jonathan Learoyd (z Żyłą), Manuel Fettner (ze Stochem) i Clemens Aigner (z Kotem). Przeciwnikiem triumfatora kwalifikacji będzie Mackenzie Boyd-Clowes. 

Jak myślicie, czy Polacy pokonają swoich rywali? 

You May Also Like

0 komentarze