Forfang triumfuje w kwalifikacjach w Garmisch-Partenkirchen

by - 4:07 PM


Za nami ostatnie skoki w tym roku! Wszystkie drużyny w ekspresowym tempie przeniosły się do Garmisch-Partenkirchen, aby już dzisiaj wystartować w kwalifikacjach do noworocznego konkursu. Zwyciężył w nich Johann André Forfang! Wygraną przyniosła mu odległość 140,5 metra. Swoją dobrą dyspozycję potwierdzili Dawid Kubacki i Stefan Hula (obaj 135,5 m), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Trzeba przyznać, że mamy powody do radości! 

Czwarty był zwyciężający ostatnio prawie wszystko Richard Freitag (135 m), a piąty Junshiro Kobayashi (136 m). Na szóstej pozycji sklasyfikowany został wczorajszy triumfator Kamil Stoch (131,5 m). Pozostali Polacy, czyli Maciej Kot (127,5 m - 19. miejsce), Piotr Żyła (126 m - 24. miejsce) i Jakub Wolny (121 m - 39. miejsce) również zakwalifikowali się do jutrzejszych zawodów. Ta sztuka nie udała się m.in. dwóm wielkim legendom - Noriakiemu Kasai'emu i Simonowi Ammannowi. 

Nieodłącznym elementem Turnieju Czterech Skoczni jest oczywiście rywalizacja w parach systemie KO. Z Polakami zmierzą się: Mackenzie Boyd-Clowes (z Dawidem Kubackim), Cestmir Kozisek (ze Stefanem Hulą), Andreas Wank (z Kamilem Stochem), Markus Eisenbichler (z Kubą Wolnym), Gregor Schlierenzauer (z Maciejem Kotem) i Domen Prevc (z Piotrem Żyłą). Przeciwnikiem Forfanga będzie Jonathan Learoyd. 

Szczególnie Maćka i Kubę czeka jutro trudne zadanie, głęboko wierzę jednak, że awansują oni do drugiej serii konkursowej. Zawody rozpoczną się o godzinie 14:00. Kto w nich wygra? Okaże się w przyszłym roku. Dobra, wiem, że to nieśmieszne. 

You May Also Like

0 komentarze