Austriak dominuje, Kantyka drugi - FIS Cup Notodden

by - 5:29 PM

Dzisiaj za nami kolejny dzień rywalizacji w norweskim Notodden. Wczoraj na skoczni HS 100 m triumfował Sondre Ringen, dziś jednak trochę się pozmieniało. Zapraszam na relację!
Już podczas pierwszej serii świetnie poradził sobie Ulrich Wohlgenannt, który skoczył 96,5 metra i został liderem na półmetku rywalizacji. Dobrą próbę oddał również wczorajszy triumfator - Sondre Ringen, który skoczył na 94. metr i ostatecznie jego skok pozwolił mu zająć 3. miejsce po pierwszej serii. Norwega wyprzedził jego rodak, Robin Pedersen, który skoczył półtora metra dalej niż Ringen. Podczas pierwszej części zawodów dobrze spisał się również nasz reprezentant Przemysław Kantyka, który od początku sygnalizuje dobrą formę. Dzięki jego odległości (94 m) minimalnie, ponieważ o 0,5 pkt przegrał czwarte miejsce które zajmował Thomas Hofer. Dziesiąte miejsce po pierwszej serii należało tym razem do Jana Ziobry. Krzysztof Miętus zakończył konkurs na 37. miejscu, nie kwalifikując się do drugiej serii.

W drugiej serii Wohlgenannt jeszcze się poprawił, skacząc tym razem 97,5 metra i jednocześnie zapewniając sobie wygraną w całym konkursie. Świetnie spisał się Kantyka, który z piątego miejsca awansował aż na drugie, dzięki odległości równej próbie Austriaka. W finale pierwsza dziesiątka zdecydowanie zmieniła się w porównaniu do pierwszej serii. Podium uzupełnił jeszcze Paul Winter, który oddał próbę na 96,5 metra. Drugi na półmetku rywalizacji Pedersen ostatecznie zajął miejsce szóste, a Ringen zakończył konkurs na ósmej pozycji. Jeśli chodzi o Polaków, to na 14. miejscu znalazł się Jan Ziobro a na 29. Stanisław Biela.

You May Also Like

0 komentarze