Andreas Wank najlepszy w drugim konkursie PK w Vancouver

by - 9:37 AM


Andreas Wank triumfował w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego na olimpijskim obiekcie w Whistler. Niemiec uzyskał 103 i 102 metry. Na drugim miejscu zawody zakończył Jonathan Learoyd, a trzeci był Ziga Jelar. Najlepszy z Polaków - Tomasz Pilch - był siódmy.

Po pierwszej serii Wank prowadził przed Nejcem Dezmanem (100,5 m) i Joachimem Hauerem (101 m). Druga seria przyniosła jednak przetasowania. Dezman i Hauer spadli odpowiednio na czwarte i dziesiąte miejsce, a na ich słabszych próbach skorzystali inni skoczkowie. Learoyd drugą pozycję atakował z 5. miejsca, a Jelar na najniższy stopień podium awansował z 7. pozycji. Czołową szóstkę poza Dezmanem dopełnili jeszcze Marius Lindvik i Luca Egloff.

W drugiej serii swoje skoki oddało dwóch Polaków. Zwycięzca wczorajszych zawodów tym razem był 7. Wysoki wynik pozwolił mu utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej i w Ruce 17-latek ponownie wystartuje w żółtym plastronie lidera. Kolejne punkty zdobył także Klemens Murańka. Tym razem skoczek z Zakopanego zajął 19. miejsce. Bez punktów zakończył się start Pawła Wąska (32. pozycja) i Bartosza Czyża (49. miejsce).


You May Also Like

0 komentarze