Obsługiwane przez usługę Blogger.

Zapomniane skocznie - Muju Resort

by - 5:14 PM

Wtorkowe popołudnie to idealny moment na chwilę oddechu po intensywnym weekendzie  i próbnych maturach, żart. Z racji tego, przenosimy się dziś na drugi koniec świata - do Korei Południowej. Jest to jedna z aż! dwóch tamtejszej skoczni, jednak w porównaniu z tą w Pyeongchang, życie na niej jakby zamarło... 

Historia obiektu stosunkowo jest dość młoda, gdyż sięga zaledwie 1990 roku, kiedy to otwarto go jako bazę treningową koreańskiej reprezentacji. Jest to dość duży kompleks, gdyż składa się z czterech skoczni, o punktach konstrukcyjnych kolejno na 120, 90, 60 i 35 metrze. Co ciekawe, trybuny mogłyby pomieścić nawet 25 tysięcy widzów! 
Zawody jakie się tu odbywały, to między innymi dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego z 1996 roku, w których królował Adam Małysz, ale także Zimowa Uniwersjada 1997, podczas której złoto wywalczył Łukasz Kruczek na skoczni normalnej, a na dużej Yoshiharu Ikeda. Po udanych zawodach, planowano włączyć obiekt na stałe do kalendarza FIS, jednak przez niekorzystne warunki, które zadecydowały o odwołaniu konkursów LGP (2000) oraz Pucharu Kontynentalnego (2000/01), nie dostał on więcej szansy na staranie się o organizację. 
Można więc powiedzieć, że Muju zostało wygryzione przez Pyeongchang. Miejmy jedynie nadzieję, że jeśli kiedyś koreańskie odżyją, to wraz z nimi zreanimowany zostanie ten kompleks!

Znalezione obrazy dla zapytania muju resort
skisprungschanzen.com

You May Also Like

0 komentarze