Skoczkowie, którzy zakończyli karierę po sezonie 2016/17

by - 7:29 PM

Do startu sezonu pozostał dokładnie tydzień. Jak zawsze nowa edycja zmagań skoczków pociąga za sobą zmiany, zarówno w przepisach jak i w samych zawodnikach. Tym razem nie zamierzamy jednak spoglądać na to kto zmienił sponsora czy ma nowy kombinezon. Przyjrzymy się, którzy zawodnicy zakończyli karierę po ostatnim sezonie.

Jan Matura


fot. fis-ski.com

Czeski skoczek debiutował w Pucharze Świata w 2002 roku, więc na skoczniach mogliśmy go ogladać aż 15 lat. Jego najlepszym sezonem w karierze był  sezon 2012/13. Zajął wtedy 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając 2 konkursy w Sapporo i dwukrotnie meldując się na podium w Harrachovie. W tym sezonie był też piąty na Mistrzostwach Świata w Val Di Fiemme. Przez lata był także podporą czeskiej drużyny. Skoczek zdecydował się na zakończenie kariery ze względów zdrowotnych. 

Kaarel Nurmsalu


fot. fis-ski.com

Estoński skoczek nie był nowicjuszem w odwieszaniu nart na przysłowiowy kołek. Podobnie jak Janne Ahonen (nie tylko to ich łączy), zrobił to więcej niż raz. Pierwsza decyzja zapadła w 2014 roku i podyktowana była problemami finansowymi. Tym razem skoczek nie chciał jednak podawać dokładnego powodu swojej decyzji, Wiadomo tylko, że zadecydowały względy zdrowotne, a Estończyk zdecydowanie nie zamierza wracać już więcej do skoków na profesjonalnym poziomie. Jego największymi sukcesami były brąz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Otepaa i szóste miejsce w Pucharze Świata w Oslo w 2014 roku.

Olli Muotka


fot. niechwiedza.pl

Po sezonie 2016/17 karierę zakończył także ten fiński skoczek. Muotka postanowił skupić się na nauce i rozwijaniu umiejętności trenerskich. Fin zadebiutował w PŚ w 2010 roku w Sapporo. Zajął wtedy 14. miejsce, co było równocześnie jego najlepszym wynikiem w zawodach tej rangi. Skoczek znany był z charakterystycznego stylu lotu z szeroko rozstawionymi nartami. Dzięki temu dobrze radził sobie na skoczniach mamucich.

Alexander Hayboeck


Najmłodszy z braci Hayboecków nigdy nie zbliżył się do dokonań Michiego. Najczęściej można go było oglądać podczas zmagań FIS Cupu. Swój ostatni skok w życiu Austriak oddał w Planicy podczas testów obiektu przed Pucharem Świata.

Dominik Kastelik (?)


Młody polski skoczek, którego tak efektownie zjechał Adam Małysz podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City został po ostatnim sezonie odsunięty od kadry ze względów dyscyplinarnych. Jakiś czas po tej informacji świat skoków zaczęły zalewać plotki, że Kastelik zdecydował się zakończyć karierę. Na chwilę obecną informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona przez samego zainteresowanego. Fakt faktem, w sezonie letnim zawodnik pokazał się jednak tylko podczas FIS Cupu w Villach. Najbliższe miesiące pokażą czy Kolega Kastelik będzie walczył o występy w międzynarodowych zawodach.


You May Also Like

0 komentarze