Przegląd wydarzeń tygodnia

by - 8:13 PM

Miniony tydzień obfitował w wydarzenia w świecie skoków. Niby to nic dziwnego, zważając na to, że zostało kilka dni do rozpoczęcia sezonu i newsów przybywa niczym czekoladowych mikołajów i bombek w sklepach tuż po dniu Wszystkich Świętych. Gdyby jednak ktoś przespał ostatnie 7 dni albo nawiedził go Orkan Marcin i nie miał dostępu do internetu, Skoki okiem Kobiet służą pomocą. Przygotowałyśmy krótki przegląd najważniejszych informacji z ostatniego tygodnia.


fot. fis-ski.com

 Kenneth Gangnes czwarty raz w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Skoczek nabawił się kontuzji podczas treningów w Oslo. Tym samym ominie go kolejny sezon startów i nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Pjongczang. Warto przypomnieć, że zawodnik dopiero co wrócił do startów po 17 miesiącach przerwy spowodowanych zerwaniem więzadła w prawym kolanie. Tym razem uszkodzone zostało lewe.


fot. sport.interia.pl

 Andrzej Wąsowicz nie jest już wiceprezesem Polskiego Związku Narciarskiego i członkiem zarządu tej samej organizacji. Odwołano go także z funkcji Dyrektora Wykonawczego Pucharu Świata w Wiśle. Na to stanowisko powołany został Sekretarz Generalny PZN, dr. Tomasz Wieczorek. Decyzja podyktowana została tym, że według nowelizacji ustawy o sporcie członek zarządu polskiego związku sportowego nie może być byłym żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, który znajduje się na liście Instytutu Pamięci Narodowej. Wąsowicz był natomiast członkiem Wojsk Ochrony Pogranicza, co wyklucza go z tej roliPolacy podali skład w jakim wystartują podczas Pucharu Świata w Wiśle. W inauguracyjnych zawodach zobaczymy: Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Jana Ziobro, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego, Przemysława Kantykę, Pawła Wąska i Bartosza Czyża. Dla dwóch ostatnich będzie to debiut w zawodach Pucharu Świata.


Swój skład na wiślańskie konkursy zaprezentowali też Austriacy. Rodacy Mozarta wystąpią w składzie: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Markus Schiffner, Clemens Aigner, Daniel Huber i Manuel Poppinger. Szczególnie cieszy obecność w zespole drugiego z wymienionych. Hayboeck podczas niedawnego zgrupowania kadry na Cyprze nabawił się urazu stawu skokowego. Do czasu zmagań w Wiśle ma być jednak w pełni sił.


Zawodników do startu w Wiśle wytypowali też Słoweńcy. Na starcie pojawią się: Peter Prevc, Jurij Tepes, Anze Lanisek, Anze Semenic, Tilen Bartol, powracający po kontuzji Robert Kranjec i debiutant - Timi Zajc. Zaskoczeniem może być brak w składzie Domena Prevca. Czyżby młodzieniec był tak w słabej formie, że nawet Betonowy Goran nie zdecydował się na niego postawić?You May Also Like

0 komentarze