Podsumowanie Mistrzostw Japonii Pań i Panów oraz Mistrzostw Niemiec Pań

by - 1:22 AM


W piątek na skoczni Miyanomuri (HS 100) w Sapporo odbyły Mistrzostwa Japonii. Rywalizowały w nich zarówno kobiety, jak i mężczyzni. Wśród panów najlepszy okazał się być Junshiro Kobayashi, a wśród pań Sara Takanashi, ale niespodzianka. 

Ogółem rywalizację męską zdominowali bracia Kobayashi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Jak już wspomniałam, złoto zdobył Junshiro, osiągając odpowiednio 98 i 97,5 metra. Za nim uplasował się Ryoyu, który może pochwalić się srebrnym medalem. Brąz przypadł Hiroakiemu Watanabe - to już jest niespodzianka. Na czwartej pozycji konkurs ukończył Yukiya Sato, na piątej Taku Takeuchi, a na szóstej nasz poczciwy staruszek Noriaki Kasai. Trochę gorzej wypadli m. in Kento Sakuyama i Daiki Ito, ale wierzymy, że to tylko wypadek przy pracy. 

W zmaganiach płci pięknej niepokonana pozostaje Sara Takanashi (94 i 93,5 metra). Druga była Yuki Ito, która może poszczycić się najdłuższą odległością zawodów - skoczyła aż 97 metrów. Niestety w drugiej próbie nie powiodło jej się i osiągnęła jedynie 83 metry. Trzecie miejsce zajęła Yuka Seto.

W sobotę na Schattenbergschanze w Oberstdorfie rozegrano Mistrzostwa Niemiec Pań. Z dużą przewagą zwyciężyła w nich Katharina Althaus (92 i 99,5 metra). Drugie miejsce zajęła Svenja Wuerth (92,5 i 95 metrów). Podium uzupełniła Juliane Seyfarth. Poza nim znalazła się m.in. mistrzyni olimpijska Carina Vogt. 

You May Also Like

0 komentarze