W roli głównej - Andraž Pograjc.

by - 11:29 PM

Nie samym Pucharem Świata żyje człowiek, dlatego mamy dla Was dzisiaj krótki wywiad. Tym razem porozmawiałam z pewnym Słoweńcem, którego możemy oglądać głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jest on reprezentantem klubu SSK Ilirija. Na kilka pytań odpowiedział nam Andraž Pograjc! 

fot: pl.wikipedia.org 


Natalia: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze skakaniem?
Andraž: Zacząłem skakać dość wcześnie, dzięki mojemu tacie, który też był skoczkiem. To on jest moim trenerem od początku mojej kariery. 

N: Jakie masz cele na nadchodzący sezon? 
A: Prawdopodobnie zacznę mój sezon w Pucharze Kontynentalnym, dlatego chciałbym awansować do Pucharu Świata tak szybko, jak to możliwe. Patrząc z perspektywy wyników moim celem jest wygrana zawodów w PK i zdobycie punktów w PŚ. 

N: Jakie masz najlepsze wspomnienie związane ze skokami?
A: Mam wiele wspomnień, które chciałbym zapamiętać. Jednym z nich, a zarazem najlepszym, jest drużynowe zwycięstwo w Planicy w sezonie 2012/2013. 

N: Która skocznia jest Twoją ulubioną i dlaczego? 
A: Bez wątpienia jest nią Letalnica. Bardzo lubię skocznie do lotów. Jest też coś specjalnego w tym, że kilka razy w roku mamy możliwość latać dłużej niż zwykle. No i oczywiście na Letalnicy panuje wyjątkowa, domowa atmosfera. 

N: Kto jest Twoim najlepszym kolegą w drużynie?
A: Najbardziej lubię spędzać czas z Miranem Zupančiciem, Rokiem Justinem i Ernestem Prišliciem. Oprócz tego bardzo im ufam. 

N: Co czujesz, gdy siadasz na belce startowej?
A: Zawsze koncentruję się na rzeczach, które muszę zrobić w trakcie skoku. To, co czuję siedząc na belce startowej zależy też od tego, jak w danym momencie skaczę. Jeśli dobrze, jestem podekscytowany i bawię się skokami. Jeśli źle, czuję o wiele mniej radości. 

N: Co sądzisz o polskich fanach i zawodach organizowanych w Polsce?
A: Polscy kibice są wspaniali, robią naprawdę rewelacyjną atmosferę! To świetne uczucie, gdy możesz patrzeć na to, jak wspierają swoich reprezentantów, ale też skoczków z innych państw. 

N: Co lubisz robić, gdy sezon zimowy się skończy?
A: Zawsze mam nadzieję pojechać gdzieś na wakacje, pierwszy raz po sezonie. 

N: Dziękuję bardzo za wywiad i życzę powodzenia w nowym sezonie!

You May Also Like

0 komentarze