Analiza kadr na sezon 2017/18 - Włochy

by - 6:37 PM

Włosi prowadzeni przez byłego trenera Polaków - Łukasza Kruczka, wystawili na sezon 2017/18 kadrę A składającą się z trzech skoczków. Żadnego zaskoczenia w ich wyborze nie było. Przedstawiamy Wam kolejny team, który podczas sezonu może sprawić wielką niespodziankę.

Alex Insam

W Letnim Grand Prix - 32. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 53. miejsce

Najmłodszy z całej trójki. Pierwszy sezon dla młodego Włocha był w miarę udany, szczególnie loty narciarskie. W Planicy i podczas zawodów na skoczni mamuciej w Vikersund mogliśmy podziwiać dobrego lotnika. Jak będzie w tym sezonie? Nie wiemy. Czuję tylko, że tamtymi konkursami i dobrym okresem letnim Alex nabrał pewności siebie, i będzie chciał udowodnić, na co go stać.

 Davide Bresadola 

W Letnim Grand Prix - 21. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 60. miejsce

Davide jest skoczkiem, którego trener Łukasz Kruczek włączył w tym sezonie do kadry A. Biorąc pod uwagę jego dyspozycję podczas części zimowej i letniej, to stwierdzam, że przy wyborze były trener reprezentacji Polski kierował się jednak częścią letnią, w której Bresadola zajął dobre miejsce i pokazał się z dobrej strony. Sezon 2017/18 będzie wielkim wyzwaniem i sprawdzeniem dyspozycji tego zawodnika.

Sebastian Colloredo

W Letnim Grand Prix - 20. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 46. miejsce

Najstarszy z całej trójki. W trakcie poprzedniego cyklu pokazał się szczególnie z dobrej strony w Innsbrucku, gdzie w loteryjnym konkursie uzyskał 9. lokatę. Tak jak pozostała dwójka zdecydowanie lepiej skakało mu się w lecie. Po tym doświadczonym skoczku spodziewamy się trochę więcej i mamy nadzieję, że da z siebie wszystko w zbliżającej się zimie. 

You May Also Like

0 komentarze