Analiza kadr na sezon 2017/18 - Szwajcaria

by - 10:34 AM

Kolejny dzień, kolejne omówienie. Tym razem analizie zostanie poddana drużyna Szwajcarii, która w tym sezonie nie stworzyła Kadry Narodowej, a sam Simon Ammann został zdegradowany do kadry A i pierwszy raz od 2002 roku nie znalazł się na najwyższym poziomie reprezentacji, co dla niektórych może być sporym zaskoczeniem, jednak sam skoczek znalazł powód swojej niedyspozycji, mówiąc, że odkąd nie pije alkoholu, jego wyniki się pogorszyły. A tyle się słyszy, że po alkoholu nasze możliwości sportowe są obniżone. Towarzyszyć  mu będą młodsi Gregor Deschwanden oraz Killian Peier. Patrząc na najwyższy szczebel reprezentacji, a raczej jego brak, ze smutkiem można stwierdzić, że skoki w Szwajcarii upadają, a sam Ammann nie jest w stanie wiecznie się o nie troszczyć.

Simon Ammann

W letnim Grand Prix – 13 miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 29 miejsce
Poprzedni sezon Szwajcara był najgorszym od 14 lat. Jego brak formy szczególnie widoczny był podczas Turnieju Czterech Skoczni, w którym zajął odległe 44 miejsce. Mimo wszystko wycofanie go do kadry A wydaje mi się przesadzone i mam nadzieję, że dzięki temu zyska motywację do pokazaniu światu, że dalej należy się z nim liczyć. W tegorocznym LGP wykazał się dobrą formą, co może przełożyć się na okres zimowy. Coraz częściej mówi się, że po igrzyskach olimpijskich zakończy swoją karierę, więc liczę, że zrobi to w wielkim stylu.

Gregor Deschwanden

W letnim Grand Prix – 33 miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 64 miejsce
Patrząc na wszystkie końcowe wyniki Deschwandena w Pucharze Świata, wydaje mi się, że próbuje on za wszelką cenę wrócić do początków swojej kariery, a miłośnikom matematyki z pewnością wykres zdobytych przez niego punktów przypomni funkcję kwadratową, niestety dla Szwajcara funkcja ta jest obecnie malejąca, lecz po w niektórych momentach całkiem dobrym lecie, można spodziewać się po nim o wiele lepszego wyniku niż w poprzednim cyklu.

Killian Peier

W letnim Grand Prix – 46 miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – niesklasyfikowany

W ubiegłym sezonie nie udało mu się zapunktować w żadnym z konkursów, jednak w LGP nie szło mu aż tak opornie i we wszystkich dziewięciu konkursach zdołał cztery razy dostać do pierwszej trzydziestki. Nie oczekiwałabym jakiegoś wielkiego progresu, ponieważ w jego przypadku lato nie odzwierciedla formy zimą, ale dalej jest młody i jeszcze może „odpalić”.

You May Also Like

0 komentarze