Analiza kadr na sezon 2017/18 - Słowenia

by - 7:44 PM

Kolejną kadrą, którą zajmiemy się w naszej serii jest team Słoweńców. Wszyscy wiedzą, że mają oni świetnych juniorów, ale my skupimy się tylko na kadrze A, bo to ona ma pierwszeństwo do udziału w Pucharze Świata. Kadra dobrych lotników, więc na wstępie mogę założyć, że będą mocnym punktem podczas Mistrzostw Świata w lotach. 

Robert Kranjec
fot:. fis-ski.com

W Letnim Grand Prix - 34. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - niesklasyfikowany

Może i Robert nie zajął porywającego miejsca w cyklu LGP, a w tamtym roku nie startował w Pucharze Świata, ale jest bardzo doświadczony i jak się zmobilizuje, potrafi być bardzo groźny, szczególnie gdy w grę wchodzą loty, bo jak już wspomniałam, większość Słoweńców ma to w genach. Doświadczenie i chęć pokazania się z jak najlepszej strony w sezonie olimpijskim może za nim przemawiać.

Anze Lanisek
fot:. berkutschi.com

W Letnim Grand Prix - 2. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 33. miejsce

Nie wiem, czego możemy się po nim spodziewać. W sezonie wcześniejszym nie zachwycił, ale za to w lecie błysnął formą, pytanie na jak długo? Czy Anze wyrośnie na lidera tej reprezentacji w sezonie 2017/18, czy to tylko wina igielitu? Sama jestem ciekawa, jak się spisze, ale jeśli utrzyma stabilność w skokach, to oczywiście będzie mógł liczyć się w walce o najwyższe tytuły.

Domen Prevc

W Letnim Grand Prix - niesklasyfikowany
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 6. miejsce

Tego młodzieńca choćby się waliło i paliło, nie można skazywać od razu na pożarcie. Po tym, co pokazał na początku zeszłego sezonu, nikt nie miał mu równych. Pod koniec było trochę gorzej, więc to zostanie naszym wielkim znakiem zapytania przy osobie Domena. Stabilność, stabilność i jeszcze raz stabilność. Nie wskazywałabym go w gronie faworytów do wygrania Pucharu Świata, czy MŚ w lotach, a tym bardziej Zimowych Igrzysk, ale kto wie, czym zaskoczy nas Domen w nadchodzącym sezonie?

Peter Prevc

W Letnim Grand Prix - 47. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 9. miejsce

Może małym zaskoczeniem było włączenie do kadry A najmłodszego z braci, ale powołanie dla tego skoczka nie powinno być dla was nowością. Wszyscy dobrze wiemy na co go stać, więc mimo że tamten sezon mu nie wyszedł, to ja stawiam m.in. na niego podczas Igrzysk czy Mistrzostw Świata w lotach. Czy utrzyma formę cały sezon? Nie wiem. Pewnie on sam nie wie, ale na te dwie ważne imprezy może mu się uda doprowadzić do lepszej formy, na przykład takiej jak w sezonie 2015/16.

Anze Semenic

W Letnim Grand Prix - 11. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 45. miejsce

Anze zdecydowanie w tym roku zaliczył sezon życia. Jak dwa lata temu taki miał, to potem spadł z formy. Po nim niczego się nie spodziewam. Dobre, przyzwoite występy podczas LGP mogą napawać go nadzieją, ale na nic wielkiego w jego przypadku się nie nastawiam. Oczywiście zawsze są zaskoczenia, więc może to Semenic w tym sezonie będzie jednym z nich?

Jurij Tepes

W Letnim Grand Prix - 67. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 20. miejsce

Odpuścił sobie kilka startów podczas tegorocznego LGP, szukając motywacji do skakania, ale jak wracał, nawet nie kwalifikował się do drugiej serii. Daje to dużo do myślenia. W Pucharze Świata 2016/17 też nie poszło mu najlepiej. Czyżby okres świetności jak w ogóle taki był, Tepesa się już skończył razem z odejściem jego taty z Pucharu Świata? 

You May Also Like

0 komentarze