Analiza kadr na sezon 2017/18 - Norwegia

by - 6:21 PM

Dzisiaj przedstawiam wam kadrę, z którą jestem najbardziej zżyta. Mimo że ubiegły sezon im nie wyszedł, dalej pokładam w nich nadzieję, a do tego są bardzo groźną drużyną, co pokazali podczas Mistrzostw Świata w Lahti. Jakie szanse w nadchodzącym sezonie mają Norwedzy? 

Anders Fannemel

W Letnim Grand Prix - 27. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 26. miejsce

Tego sezonu Fanni nie może zaliczyć do udanych, był to jeden z jego najgorszych sezonów w całej karierze, a do tego stracił swój nieoficjalny rekord świata w długości lotu. Jednak Anders od kilku sezonów utrzymuje dobrą formę, więc mam wielką nadzieję, że odezwie się w nim sportowa złość i w nadchodzącym sezonie pokaże, na co go stać. Będzie na pewno mocnym punktem w drużynie norweskiej, szczególnie na MŚ w lotach.

Johann Andre Forfang

W Letnim Grand Prix - 16. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 27. miejsce

Dla Johanna sezon 2016/17 był trzecim w jego krótkiej karierze, a zarazem najgorszym. Wystąpił w zaledwie dwunastu konkursach, z czego punktował w siedmiu z nich. Jednak pod koniec części zimowej i latem czuł się już  dużo lepiej. Na talent tego młodego skoczka stawia Alexander Stoeckl i ma pewnie nadzieję, że w sezonie olimpijskim nie zrobi mu takiego psikusa jak we wcześniejszym. Jeśli wszystko będzie szło po jego myśli, to ma szansę na podium Pucharu Świata lub nawet Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Kenneth Gangnes
fot:. berkutschi.com

W Letnim Grand Prix - 6. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - niesklasyfikowany

Chyba jeden z największych pechowców w ubiegłym sezonie. Kenneth Gangnes w lecie wrócił na skocznie ze zdwojoną siłą i zaprezentował się bardzo dobrze. W niektórych momentach było jeszcze widać u niego efekty kontuzji, ale z biegiem czasu Gangnes dochodzi do siebie. Na niego chyba cała Norwegia liczy najbardziej, jeśli chodzi o Puchar Świata i Igrzyska Olimpijskie. Zobaczymy, jak potoczą się losy tego przemiłego skoczka.

Robert Johansson

W Letnim Grand Prix - 14. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 14. miejsce

Jeden z lepszych lotników w zespole Alexandera Stoeckla. Na pewno będzie pewnym punktem drużyny podczas Mistrzostw Świata w lotach w Oberstdorfie. Sam ma wobec siebie większe wymagania, niż stawia mu trener. Jest to poniekąd dobre, ponieważ nie ciąży na nim dodatkowa presja. Robert to jeden z moich ulubieńców, więc w głębi duszy bardzo na niego liczę i trzymam kciuki za każdy jego występ. Zobaczymy, co nam pokaże w nadchodzącym sezonie.

Andreas Stjernen

W Letnim Grand Prix - 58. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 12. miejsce

Stjernen razem z Danielem Andre Tande bronił honoru norweskiej drużyny w ubiegłym sezonie. Wystartował w każdym konkursie PŚ i tylko raz nie punktował. Wiadomo, że trener będzie chciał na niego stawiać, chociaż w lecie nie było już tak dobrze, jak w zimie. Teraz Andreas będzie musiał się postarać, żeby znowu przekonać do siebie trenera, a walka o skład na drużynówki będzie bardzo zacięta i ostra. Na pewno ma szanse, żeby wystąpić na największych imprezach tego sezonu.

Daniel Andre Tande

W Letnim Grand Prix - 19. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 3. miejsce

Na koniec najlepszy zawodnik sezonu 2016/17 wśród Norwegów. Był to najbardziej udany sezon w jego dotychczasowej krótkiej karierze. Wielkie nadzieje i wielka presja spocznie na tym chłopaku w sezonie olimpijskim. Zastanawiam się tylko, czy Daniel to wytrzyma. Czy po bardzo dobrym sezonie jego organizm jest w stanie dalej skakać na tak wysokim poziomie? I czy to nie będzie za mało na innych zawodników wracających do swoich świetnych dyspozycji? Jak na razie sam zainteresowany się zbytnio nie przejmuje i ostatnio nawet wygrał Mistrzostwa Kraju.

You May Also Like

0 komentarze