Analiza kadr na sezon 2017/18 - Finlandia

by - 7:24 PM

Skład kadry Finlandii na zbliżający się sezon 2017/18 poznaliśmy już w połowie maja. Tak jak w poprzednich analizach przypomnimy sobie nazwiska skoczków wraz z ich wcześniejszymi dokonaniami bądź ich brakiem oraz przewidywaniami na zbliżającą się zimę.
Wybór kadry narodowej zdecydowanie nie powinien nikogo zdziwić. Na liście znajduje się czterech skoczków dobrze znanych nam z poprzednich lat: Janne Ahonen, Jarkko Maeaettae, Ville Larinto oraz Antti Aalto, który w przeciwieństwie do reszty zadebiutował w Pucharze Świata dopiero w ubiegłym sezonie, a już zdążył zyskać mnóstwo fanek.

Antti Aalto

W letnim Grand Prix – 31 miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – niesklasyfikowany
W ubiegłorocznym cyklu PŚ udało mu się zadebiutować, zajmując 48 pozycję. W ogólnej klasyfikacji nie zdobył żadnego punktu, ale podczas lata pozostawił po sobie dobre wrażenie, zdobywając 4 razy miejsce w pierwszej trzydziestce, z czego jedno miejsce 10. i dwa miejsca 12. Nowy sezon może być wielką szansą na wyrobienie sobie nazwiska wśród kibiców, nie tylko młodych dziewczyn. Nazwanie go najbardziej obiecującym fińskim skoczkiem tego roku nie jest moim zdaniem żadną przesadą.

Ville Larinto

W Letnim Grand Prix –54 miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata –56 miejsce
Skoczek uważany za jeden z największych fińskich talentów ostatnich lat jest równocześnie jednym z najbardziej pechowych zawodników pod względem kontuzji i choć od dłuższego czasu nie uległ żadnej poważniejszej, dalej nie potrafi wrócić do formy, czego moim zdaniem raczej nie zmieni nowy sezon.

Jarkko Maeaettae

W Letnim Grand Prix – 67 miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 50 miejsce (przyp.red. zakończył sezon z taką samą ilością punktów jak Janne Ahonen)
Ostatni rok w wykonaniu młodego Fina nie zachwycił, lecz w porównaniu do sezonu 2015/16 widać znaczną poprawę. Podczas lata wykazał się średnią formą, ale nadal jest młodym, uważanym za przyszłość fińskich skoków zawodnikiem, więc można przypuszczać, że jeszcze nas zaskoczy. Jednak na dłuższą metę nie powinniśmy się spodziewać częstych miejsc w pierwszej 30, jak to miało miejsce w najlepszym okresie jego kariery 3 lata temu.

Janne Ahonen

W Letnim Grand Prix – nie występował
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 50 miejsce

Nie trudno zauważyć, że czasy świetności Ahonen ma już dawno za sobą. Warto też dodać, że w swoim debiucie również zajął 50. miejsce. Ostatni raz uplasował się w pierwszej dziesiątce w grudniu 2013 (Lillehammer) i patrząc na osiągnięcia z poprzedniego sezonu, w którym jego najlepszym wynikiem było 21. miejsce w Willingen, niektórym znane jako Wellingen, trudno oczekiwać jakiejś zaskakującej formy w tym cyklu, który prawdopodobnie zaowocuje występem w jego już 7. zimowych igrzyskach olimpijskich.

You May Also Like

0 komentarze