Analiza kadr na sezon 2017/18 - Austria

by - 7:50 PM

W kolejnym ,,przystanku'' z naszej serii przyjrzymy się zawodnikom prosto z mroźnej Austrii. Pierwsze skojarzenie? Stefan Kraft, ponieważ to on zdominował sezon wygrywając MŚ, Rower Raw Air i Kryształową Kulę. Jednak austriacka kadra narodowa to nie tylko on, a jeszcze kilku innych stabilnych zawodników.Stefan Kraft

W Letnim Grand Prix - 24. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 1. miejsce

Wynikami Letniego Grand Prix niestety sugerować się nie możemy, gdyż Stefan uczestniczył w niewielu konkursach. Jest to zawodnik, który umie utrzymać się w wyśmienitej formie bardzo długo, o czym przekonaliśmy się w zeszłym sezonie. Według mnie Kraft będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony w sezonie olimpijskim, a na pewno apetyt na złoty medal podsycają u niego sukcesy z tamtego roku. Jest i będzie głównym ,,filarem'' drużyny Austrii.

Michael Hayboeck

W Letnim Grand Prix - 65. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 7.miejsce

Choć w Pucharze Świata poradził sobie bardzo dobrze, to jednak podczas lata raczej mu się nie powiodło. Wystartował w zaledwie dwóch konkursach LGP, z czego w jednym nie zakwalifikował się do drugiej serii, ale im bliżej końca okresu przygotowawczego tym Michael radził sobie coraz lepiej i został Mistrzem Austrii. Na nieszczęście, podczas zgrupowania Hayboeck doznał urazu kostki, przez który jego start w inauguracji jest dość niepewny. Jednak mamy sezon olimpijski, więc wierzę w mobilizację Austriaka i jego szybki powrót do Pucharu Świata.

Gregor Schlierenzauer

W Letnim Grand Prix - 25. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 34. miejsce

Zeszły Puchar Świata był pierwszym po praktycznie rocznej przerwie Gregora. Jak na powrót poradził sobie w nim całkiem dobrze, chociaż nie zawsze zajmował czołowe miejsca, to jak sam stwierdził, cieszył się z tego, że kwalifikuje się do drugiej serii. Okres przygotowawczy do nowego sezonu przepracował bardzo solidnie, czyli można by było spodziewać się po nim wysokiej formy, ale niestety przez uraz kolana Austriaka zobaczymy prawdopodobnie dopiero w drugiej części sezonu. Jaka będzie jego forma, przekonamy się za jakiś czas, jednak myślę, że motywacji w nim dużo i wesprze drużynę podczas Igrzysk Olimpijskich.

Manuel Fettner

W Letnim Grand Prix - 35. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 10. miejsce

Czego tu się po tym Fettnerze spodziewać, to sama nie mam pojęcia. Latem specjalnie nie zachwycał, jednak ma za sobą dobrze przepracowany poprzedni sezon, czego dowodem jest 10. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Wprawdzie 3/4 lata temu nie szło mu najlepiej, lecz później zaczął systematycznie wspinać się po tabeli. Myślę, że może nie będzie mieć szczytowej formy, jednak na pewno będzie stałym punktem drużyny, zwłaszcza pod nieobecność Michaela i Gregora. 

Clemens Aigner

W Letnim Grand Prix - 53. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 42. miejsce

Clemens w zeszłym sezonie zdecydowanie lepiej radził sobie w Pucharze Kontynentalnym niż w Pucharze Świata. Można powiedzieć, że jego forma jest idealna by błyszczeć w PK, ale jednak nadal niewystarczająca na światową czołówkę. Czego się po nim spodziewać w następnym sezonie ciężko powiedzieć. Według mnie na samym początku sezonu dostanie szansę, a czy ją wykorzysta, to się przekonamy. 

Andreas Kofler

W Letnim Grand Prix - 61. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata - 23. miejsce

W zeszłym sezonie przez jakiś czas utrzymywał bardzo dobrą formę i powiem Wam szczerze, że byłam tym zaskoczona, tym bardziej że dwa poprzednie lata nie poszły po jego myśli. W LGP wystartował w zaledwie dwóch konkursach i w obu plasował się w trzeciej dziesiątce, co patrząc na jego formę przez pierwszą część zimowego sezonu, osiągnięciem nie jest. Mimo wszystko jest w miarę stabilny, czym bardzo przysłuży się lekko zaburzonej Reprezentacji. 
You May Also Like

0 komentarze