Wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni

by - 2:06 PM

Przygotowania do sezonu zimowego wkroczyły na ostatnią prostą, gdyż od Wisły dzieli nas 34 dni.Jest to okres dość napięty, gdzie udoskonala się ewentualne błędy w skokach, ale też ma się pełno zobowiązań wobec sponsorów. Sprawdźcie co wydarzyło się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.1. Kadrowe roszady, czyli kto został bez kadry, a kto został przeniesiony do innej.
Czas między finałem LGP a inauguracją PŚ PZN wykorzystał do zmian członków kadr. Zdecydowanie ucierpieli na tym Krzysztof Biegun oraz Andrzej Stękała, którzy zostali bez wsparcia ze strony kadry na sezon olimpijski. Krzysztof Miętus został przeniesiony z kadry A do kadry B, zaś Łukasz Bukowski z B do C, gdyż PZN widzi w nim potencjał i dał mu szansę trenowania w kadrze juniorów.

2. Znamy wstępne kalendarze na LGP 2018 oraz PŚ 2018/19.
Podczas jesiennego spotkania FIS'u w Zurychu zostały zaprezentowane wstępne kalendarze. W planie LGP nie zmieniło się zbyt dużo, naszej Malince ponownie przypadły dwa konkursy oraz inauguracja letniego sezonu, szansę zorganizowania zawodów otrzymała Rumunia, oraz dwa dni zawodów zajęte są dla Rosji choć jeszcze nie znane jest miejsce rozegrania zawodów. Do kalendarza powraca również Einsiedeln oraz po 8. latach Liberec.
Jeśli chodzi o PŚ to ponownie cały cykl ma inaugurować nasza Wisła, następnie zawody przeniosą się do Ruki, do kalendarza powraca niemieckie Titisee-Neustadt oraz czeski Liberec, fanów wstawania o 2. w nocy informuję, że Sapporo również znajduje się w kalendarzu.

3. Najlepsza ''10'' bez prekwalifikacji.
Testowany latem system, gdzie każdy skoczek musiał przystąpić do kwalifikacji został przegłosowany podczas zebrania FIS'u i będzie obowiązywał również w zimie. Przeciwko temu pomysłowi były czołowe Związki Narciarski w tym Polski. Argumentem było to, że skoczkowie z pierwsze 10. mają dużo więcej obowiązków niż pozostali jednak nie był on wystarczająco przekonujący. System ma też zapobiec zagrywkom stosowanym podczas TCS.

4. Willingen Five.
Pamiętacie jak dwa sezonu temu mieliśmy jeden turniej z tradycją czyli Turniej Czterech Skoczni? Później doszedł norweski rower Raw Air, zaś w tym sezonie dołączy kolejny - Willingen Five, który rozegrany zostanie w dniach 2-4 lutego. Niemiecki turniej został już okrzyknięty mini rowerem, gdyż polega on na tym, że zliczane będą noty pięciu ocenianych serii: piątkowych kwalifikacji, oraz sobotniego i niedzielnego konkursu. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 25 tyś euro.

5. Tworzy się chińska reprezentacja w skokach narciarskich.
Kolejne po koreańskich igrzyska zostaną zorganizowane w Pekinie, dlatego też Chińczycy postanowili nauczyć się skakać. Norweski Związek Narciarski podpisał z Chinami umowę, że wdrożą młodych Chińczyków w świat skoków i treningów, oraz w ekspresowym tępię zbudują liczącą się reprezentację. No cóż, życzymy powodzenia!


You May Also Like

0 komentarze