Podsumowanie ostatnich dwóch tygodni.

by - 8:52 PM

Dwa tygodnie od naszego ostatniego podsumowania szybko zleciały i dziś pora na kolejne. Ostatnia prosta przed inauguracją naznaczona jest smutnymi ale również ciekawymi informacjami, sprawdźcie co dla was przygotowałam.


1. Kłopoty w austriackiej kadrze.
Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się o kontuzji Mistrza Austrii - Michaela Hayboecka, skoczek nabawił się urazu kostki i jego start w inauguracji PŚ w Wiśle stoi pod znakiem zapytania, aktualnie Austriak poddaje się rehabilitacji. Dziś zaś dotarła do nas kolejna smutna informacja z Austriackiego Związku Narciarskiego, kolejną kontuzję odniósł Gregor Schlierenzauer, który niestety upadł podczas treningu i naderwał wiązanie poboczne w prawym kolanie, tak naprawdę nie wiadomo ile będzie pauzował. Zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

2. Jakub Janda zostaje posłem i kończy karierę.
Czeski skoczek został wybrany do Izby Poselskiej Republiki Czeskiej z ramienia Obywatelskiej Partii Demokratycznej. Jeszcze przed wyborami Janda twierdził, że tych rzeczy nie da się połączyć by w 100% realizować się w tym i w tym, dlatego też zwiastowany był koniec jego kariery. Bardzo prawdopodobne jest to, że Czech zakończy karierę podczas PŚ w Wiśle, gdyż jak przyznaje Wisła to jego drugi dom i na pewno przyjedzie dużo jego kibiców. No cóż, Kubie życzymy powodzenia w nowym zawodzie.

3. Długi na kilka milionów - czyli co zostało po MŚ w Lahti.
Mistrzostwa Świata w Lahti miały być dla Finlandii wielkim sportowym wydarzeniem oraz źródłem zysków, jednak działacze Fińskiego Związku Narciarskiego troszkę się przeliczyli. Niestety MŚ się nie zwróciły, a jednocześnie przyniosły spore straty finansowe. Po imprezie Finlandii zostały medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe oraz 1,6 mln euro długu. Mimo wszystko w Lahti odbyło się odsłonięcie pomnika skoczka narciarskiego, który został sfinansowany z darowizn.

4. Premiera filmu ,,Weitergehen''.
Niedawno w Wiedniu odbyła się premiera filmu przedstawiającego ciężką drogę Gregora Schlierenzauera przez karierę profesjonalnego sportowca. Jak wiemy, Austriak to jeden z najwybitniejszych sportowców na świecie, jednak w każdej karierze przychodzi moment kryzysu. Podczas premiery 52-minutowego filmu obecny był Gregor, jego rodzice oraz między innymi Andreas Goldberger, Ernst Vettori i Tonni Innauer. Już nie możemy doczekać się momentu gdy film zostanie udostępniony!

5. Powoli kończy się modernizacja Wielkiej Krokwi. 
Robotnicy zakończyli już montaż nowego igielitu oraz na przełomie października i listopada mają zamontować nowe schody i bandy okalające zeskok w końcu do czegoś musi lecieć Kubacki. W najbliższych dniach ma również nastąpić montaż siatek, które umożliwią przygotowanie skoczni do warunków zimowych. Przypominamy, że zmodernizowana została między innymi wielkość skoczni, punkt konstrukcyjny przesunął się na 125. metr, zaś HS na 140. metr. ,,Premiera,, skoczni podczas PŚ w Zakopanem!

6. Rower Raw Air również dla kobiet?
Sam Walter Hofer zaproponował norweski TCS dla kobiet, który co prawda różniłby się od edycji niemiecko-austriackiej, ale jednak w planach powstanie jest tego typu turnieju dla kobiet. Hofer przyznaje, że możliwe jest to nawet na sezon 2019/2020.

7. Ktoś stęsknił się za Andersem Bardalem?
Choć wyżej wymieniony nie wraca co prawda do PŚ, to jednak przez najbliższy sezon będzie bliżej skoków. Norweg obejmie stanowisko eksperta dla koncernu telewizyjnego Discovery. Studio w którym wypowiadał się będzie Bardal emitowane będzie przez Eurosport, który jest częścią koncernu.

8. Kraft Królem Nart, Wellinger ze Złotymi Nartami, a Prevc objawieniem sezonu.
Podczas 38. Forum Nordicum wyróżnionych zostało dwóch skoczków. Za swoje ogromne osiągnięcia w zeszłym sezonie został nagrodzony Stefan Kraft, któremu przyznano tytuł Króla Nart. Objawieniem ostatnich miesięcy, za swoje ,,wbicie'' się do światowej czołówki w skokach został odznaczony Domen Prevc. W tym samym czasie odbyła się gala organizowana przez Niemiecki Związek Narciarski, gdzie Złote Narty przyznano Wellingerowi oraz Catrinie Vogt. Serdecznie gratulujemy!

You May Also Like

0 komentarze