Podsumowanie Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017

by - 7:54 PM

Czas skakania na igielicie dobiegł końca, więc czas podsumować dotychczasowe informacje. Letni Puchar Kontynentalny w 2017 roku rozpoczął się 7 lipca w Kranju, a zakończył 1 października w Klingenthal. W tym roku zostało rozegrane trzynaście zawodów w siedmiu krajach i ośmiu skoczniach w Słowenii, Polsce, Czechach, Austrii, Norwegii, Rumunii i w Niemczech. Trzeba na wstępie zaznaczyć, że nowy pomysł pod nazwą Beskydy Tour również zaliczał się do startów LPK. Triumfatorem całego cyklu został Klemens Murańka, który wyprzedził drugiego Tilena Bartola o 73 punkty i trzeciego Piusa Paschke o 138 punktów. Zwycięzca LPK wygrał konkurs jedynie dwa razy, drugi Tilen zaledwie raz i to pod koniec, a ten, który zajął trzecie miejsce, dokonał tego wyczynu aż trzy razy. Na najwyższym stopniu podium stawali tylko reprezentanci pięciu krajów, zdecydowanie sama czołówka światowa. W pierwszej "dziesiątce" mieliśmy jednak różnorodność krajów w postaci trzech Słoweńców, dwóch Polaków, dwóch Niemców, Francuza, Norwega i Austriaka. W klasyfikacji daleko za murzynami reszta Polaków. Od zawodów w Trondheim z nimi włącznie na drugim miejscu zawsze był Słoweniec Timi Zajc lub jego rodak Tilen Bartol. Każde zawody były bardzo zawzięte z walką do samego końca. Mała ciekawostka dla was, Klemens Murańka jako jedyny skoczek wystartował we wszystkich trzynastu konkursach, nie zajmując niżej niż 12. miejsca. Zawody zimowe z cyklu Pucharu Kontynentalnego rozpoczynają się dopiero 9 grudnia w Kanadyjskim Whistler. W tym sezonie tytułu będzie bronił reprezentant Austriackiej kadry narodowej, Clemens Aigner. Do zobaczenia!!