W roli głównej - Luca Roth

by - 7:51 PM

Witajcie ponownie! Dzisiaj mam dla was kolejny wywiad. Tym razem jest to młody skoczek, który w tym roku został Mistrzem Niemiec Juniorów. Polska publiczność może go kojarzyć z dobrych występów w Pucharze Beskidów, jeśli ktoś śledzi też to skokowe "zaplecze". Najczęściej występuje jednak w zawodach z cyklu Alpen Cup. Przed Państwem - Luca Roth!

fot:. schwarzwaelder-bote.de

Julia: Jak zaczęła się Twoja kariera skoczka?
Luca: Zacząłem skakać, gdy miałem 7 lat.

J: Dlaczego akurat skoki?
L: Wybrałem skoki, ponieważ mój dziadek również był skoczkiem narciarskim i często oglądałem jak sobie radzi na skoczni. Razem oglądaliśmy skoki narciarskie w telewizji. W moim mieście były treningi skoków, więc poszedłem tam.

J: Jaka skocznia jest Twoją ulubioną i dlaczego?L: Ja lubię wiele skoczni, ale nie mam ulubionej.

J: Co lubisz robić w wolnym czasie?
L: W wolnym czasie lubię oglądać kolarstwo górskie oraz chodzić po linie, na której próbuję utrzymać równowagę.

J: Kto jest twoim najlepszym przyjacielem w zespole?
L: Moimi najlepszymi przyjaciółmi w grupie treningowej są Claudio Hass i Kevin Kern, ale oczywiście z każdym innym też mam doskonały kontakt.

J: Co czujesz, gdy siadasz na belce?
L: Kiedy siadam na belce, jestem całkowicie skupiony, oślepiony tym wszystkim i właściwie wpatruję się tylko w mój korytarz, po którym zaraz zjadę, żeby oddać swój skok.

J: Czy pamiętasz swoje pierwsze próby?
L: Oczywiście, że pamiętam. Moje pierwsze próby były w Meßstetten na skoczni K20 w nartach do narciarstwa alpejskiego i przeciwdeszczowej kurtce.

J: Co sądzisz o polskich fanach skoków narciarskich?
L: Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do skoków narciarskich w Polsce, od kiedy ta cała atmosfera skoków stała się tam coraz to bardziej i bardziej entuzjastyczna niż w innych państwach.

J: Jakie masz plany na nadchodzący sezon?
L: Moimi planami na nadchodzący sezon jest definitywnie start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanderstegu i start w Alpen Cup, gdzie zawsze znajdowałem się poniżej 6 miejsca.

You May Also Like

0 komentarze