Podsumowanie września

by - 7:03 PM


Ach, jak ten czas szybko leci! Czy Wam też wrzesień minął w okamgnieniu? Bo mi osobiście tak. By umilić sobie jednak wspominanie tego tragicznego miesiąca, mam dla Was krótkie podsumowanie tego czasu :)


1. Kamil Stoch w Team Visa.


Nasz orzeł z Zębu, wraz z 39 innymi sportowcami, z aż 17 krajów, znalazł się po skrzydłami sponsora Igrzysk Olimpijskich. Visa, o której mowa, zebrała zespół składający się z potencjalnych kandydatów do olimpijskich medali. Co ciekawe, znajdują się tam tylko cztery osoby ze środowiska skoków narciarskich. Poza Kamilem, są to Noriaki Kasai, Sara Takanashi i Sarah Hendrickson.

2. Nowy rozbieg na Malince. 

Organizatorzy inaugaracji Pucharu Świata stają na głowie, by spełnić wymagania Federacji. Tym razem, wymieniono tory. Na razie pozostają w letnim wydaniu, jednak wraz z początkiem października, słoweńska MANA Original rozpocznie drugi etap - przygotowanie rozbiegu do obsługi w zimie.

3. Olli Muotka zakończył karierę.

Na arenie międzynarodowej, nie było o nim słychać od dawna. Przez sezon 2014/15 i 2015/16 zrezygnował on bowiem ze startów na tym szczeblu, jednak później powrócił, pojawiając się w Pucharze Kontynentalnym. Jak się okazuje, nie na długo. 29-letni Fin, po zawodach krajowych w Lahti, podjął ostateczną decyzję o odwieszeniu nart na kołek. Powodem jest chęć rozwijania umiejętności trenerskich oraz edukacji. Pozostaje nam jedynie życzyć mu wszystkiego dobrego!

4. Będą skocznie w Chochołowie!

O tych obiektach krążyły już legendy, jednak wreszcie ktoś się za to wziął. Przetarg na budowę skoczni HS16 i HS30 wygrała ta sama firma, która aktualnie zajmuje się modernizacją Wielkiej Krokwi. Miejmy nadzieję, że pójdzie szybko i gładko, a młodym skoczkom będzie ona służyć przez długie, długie lata!

5. Tymek Cieńciała triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni dla dzieci. 

Nasz mały, wiślański bohater już po raz trzeci zwyciężył austriacko-niemiecką rywalizację. W zawodach, które odbyły się w Hinzenbach, Bischofshofen, Reit im Winkl i Bertechsgaden, Tymek nie miał sobie równych i osiągnął all-kill, wygrywając każde z nich. To się ceni. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie mu szło równie dobrze i może nawet poszczęści mu się w dorosłej edycji , tego prestiżowego turnieju!

You May Also Like

0 komentarze