10 września 2017

Huber wygrywa w Stams

Dzisiaj zakończył się weekend z Letnim Pucharem Kontynentalnym w Stams. Podczas niedzielnych zmagań ponownie na podium stanął duet Austriaków, lecz tym razem zwyciężył Daniel Huber (115 i 113,5 metra), a na drugim miejscu był Stefan Kraft (114,5 i 113,5 metra). Trzecią pozycję zajął znany i lubiany Francuz Vincent Descombes Sevoie, który skoczył kolejno 114,5 i 112 metrów. Czwarty był Pius Paschke, piąty rekordzista skoczni Tilen Bartol, a szósty Thomas Lackner. Na siódmym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków - Klemens Murańka, a na ósmym Constantin Schmid. Czołową dziesiątkę uzupełnili Austriacy - Manuel Poppinger i Manuel Fettner. Punkty zdobyli też dwaj inni nasi reprezentanci. Aleksander Zniszczoł zajął 24. pozycję, a Bartłomiej Kłusek 26. Liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego pozostał Klemens Murańka. Następne zawody z tego cyklu odbędą się już za tydzień w norweskim Trondheim.