Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 6. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 1:34 PM

Niestety nadszedł już ostatni dzień wakacji, powoli musimy witać się z nowym rokiem szkolnym, podejrzewam, że cieszycie się tak bardzo jak ja. W ramach poprawy humoru mamy dla Was bio chyba największego odkrycia minionego sezonu. Chłopak ze względu na swój młody wiek i kilka wygranych na koncie zrobił furorę wśród starszych i młodszych, no dobra, głównie młodszych. Słoweniec, bo takiej narodowości jest nasz dzisiejszy bohater, stał się rozpoznawalny również przez swoją wyjątkową memiczność. Chyba wszyscy wiedzą już o kim mowa, a jeśli nie, to przed Wami opis sylwetki Domena Prevca!

Domen Prevc


Data i miejsce urodzenia, klub. 
Domen urodził się 4. czerwca 1999 roku w Kranju. Jest reprezentantem miejscowego klubu SK Triglav Kranj.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata. 
Najmłodszy z braci Prevców pierwsze skoki oddał w wieku 10 lat. W FIS Cup'ie zadebiutował 24. lutego 2013 roku w Kranju. Miał wtedy niecałe 14 wiosen, a mimo to zajął 26. pozycję. Rok później, latem, na tej samej skoczni, wystąpił po raz pierwszy w Letnim Pucharze Kontynentalnym kończąc zawody na 35. i 8. miejscu. Oprócz tego Domen startował również w konkursach z cyklu Alpen Cup. Co ciekawe, nigdy nie skakał w Pucharze Kontynentalnym, od razu awansował do Pucharu Świata. Jego debiut w rywalizacji najwyższej rangi odbył się 22. listopada 2015 roku w Klingenthal. Domen uplasował się wtedy na 8. pozycji i zdobył pierwsze punkty w karierze w zawodach na tym szczeblu.

Rekord życiowy. 
Mimo swojego młodego wieku Prevc może pochwalić się całkiem niezłym rekordem życiowym. Wynosi on 243,5 metra i został ustanowiony 19. marca 2017 roku na Vikersundbakken.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Moim zdaniem najważniejszymi osiągnięciami Domena są 4 zwycięstwa w Pucharze Świata, kolejno w Kuusamo, Klingenthal, Lillehammer i Engelbergu, wszystkie w minionym sezonie. Słoweniec stawał też na innych stopniach podium: 3 razy na drugim i raz na trzecim. Zdobył również medale na Mistrzostwach Świata Juniorów w Râșnovie w 2016 roku: srebrny indywidualnie i złoty w konkursie drużyn mieszanych. Z Olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Vorarlberg w 2015 roku także przywiózł cenne krążki: złoty zdobyty drużynowo i srebrny indywidualnie.

Ciekawostki. 
Domen ma dwóch starszych braci - Petera i Cene oraz dwie młodsze siostry - Nikę i Emę.
Młody Słoweniec jest rekordzistą Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu - skoczył tam 144 metry.
Wygrywając w Kuusamo 25. listopada 2016 roku został siódmym najmłodszym skoczkiem, który zwyciężył w konkursie Pucharu Świata.
Domen interesuje się myślistwem.
Jako mały chłopiec kibicował drużynie norweskiej. 

You May Also Like

1 komentarze