Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 4. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 8:01 PM

Czas na skoczka, który podium w klasyfikacji generalnej PŚ przegrał o jedyne 40 punktów. Bożyszcz nastolatek, obiekt westchnień hotek i nie tylko i nowy pierwiastek z czterech. Objawienie tamtego sezonu? Może, tylko dlaczego tak późno Andi? A no tak, zapomniałabym powiedzieć, o kim mówię. Przedstawiam państwu Andreasa Wellingera, 22-letniego skoczka z Niemiec. Mam nadzieję, że dzięki tej krótkiej biografii dowiecie się czegoś więcej o swoim ulubieńcu. 

Andreas Wellinger

Data i miejsce urodzenia, klub. 
Andi urodził się 28 sierpnia 1995 roku w niemieckim miasteczku zwanym Ruhpolding. Jest reprezentantem miejscowego klubu o nazwie SC Ruhpolding.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata. 
Wellinger na początku uprawiał kombinację norweską. Jego pierwsze zawody międzynarodowe miały miejsce 16 lipca 2011 roku w Villach, a były to zmagania z cyklu FIS Cup. Pierwszy punkty do klasyfikacji cyklu zdobył dzień później, zajmując 23. miejsce. W 2012 roku pojechał na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, gdzie indywidualnie zajął 4. miejsce, a z drużyną sięgnął po złoto. W tym samym roku zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym. Po pierwsze punkty sięgnął 19 lutego 2012 roku w Oslo, gdzie zajął 21. miejsce. Na debiut w Pucharze Świata Welli nie musiał czekać długo, bo już na początku następnego sezonu wystartował w zawodach najwyższej rangi. Do PŚ Niemiec wszedł z hukiem, bo 24 listopada 2012 roku zaliczył nie tylko debiut, ale też zajął w Lillehammer 5. miejsce i tym samym zdobył pierwsze punkty w karierze podczas zawodów Pucharu Świata.

Rekord życiowy. 
Andiego rekord jest naprawdę "świeży". Na skoczni Vikersundbakken 18 marca 2017 roku poszybował na 245 metr.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Chyba sam Wellinger do tej pory za największy sukces w swojej krótkiej karierze uważa złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, które wywalczył z kolegami w drużynie. Oczywiście nie mogę zapomnieć o jego dwóch srebrnych medalach i jednym złotym z Mistrzostw Świata w Lahti. Mało kto wie, że nasz Milka boy w 2015 roku w Ałmatach podczas Mistrzostw Świata Juniorów zajął drugie miejsce indywidualnie i drużynowo. Tak jak pisałam wcześniej, w 2012 roku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży z drużyną sięgnął po złoto i był to jego pierwszy poważny tytuł. W sezonie 2016/17 Andreas stanął na drugim stopniu podium w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata w lotach i podczas pierwszej edycji norweskiego Raw Air zajął 3. miejsce.

Ciekawostki. 
Andreas ma dwie starsze siostry Julie i Tanje.
Pierwsza wygrana Wellingera w Pucharze Świata miała miejsce 16 stycznia 2014 roku w Wiśle.
W 2014 roku podczas zawodów w Kuusamo zaliczył groźnie wyglądający upadek.

You May Also Like

0 komentarze