Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 3. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 6:37 PM

Jak widzicie, bardzo szybko zbliżamy się do końca jednej z naszych serii. Dzisiaj przygotowałam dla Was bio 3. zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jest nim pewien Norweg, który zawładnął sercami chyba wszystkich fanek. Ma blond włosy, niebieskie oczy, no po prostu ideał! Chyba wszyscy wiedzą o kim mowa, zapraszam więc na opis sylwetki Daniela-André Tande! 

Daniel-André Tande


Data i miejsce urodzenia, klub. 
Daniel urodził się 24 stycznia 1994 roku w Narwiku. Jest reprezentantem klubu Kongsberg IF. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata. 
Tande zadebiutował w FIS Cup'ie w grudniu 2009 roku w norweskim Notodden, jednak bez większych sukcesów. Rok później w zawodach na tej samej skoczni był 11. i 7. W lutym 2011 roku wystartował w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Libercu. Zajął tam czwarte miejsce. W tym samym sezonie rozpoczął swoją przygodę z Pucharem Kontynentalnym. 17 lutego w konkursie w Oslo zajął 20. pozycję. W styczniu 2014 roku dostał szansę pokazania się w Pucharze Świata w Tauplitz na skoczni mamuciej. Trochę dziwny ten debiut na skoczni do lotów, no ale co ja tam wiem. Podczas pierwszego dnia zawodów Daniel był 31., ale następnego naprawił już swój błąd, kończąc rywalizację na miejscu 15. i zdobywając pierwsze punkty w karierze w konkursie najwyższej rangi. 

Rekord życiowy. 
Rekord życiowy Norwega wynosi 242 metry i został ustanowiony 14 lutego 2016 roku na Vikersundbakken. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Największym osiągnięciem Daniela w karierze jest srebrny medal z Mistrzostw Świata w Lahti w 2017 roku zdobyty drużynowo oraz złoty medal z Mistrzostw Świata w Lotach w Tauplitz w 2016 roku, również wywalczony drużynowo. W 2014 roku wraz z kolegami zdobył brąz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme. Indywidualnie najważniejszym sukcesem Tande jest właśnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za sezon 2016/2017. Wtedy też Norweg ukończył Turniej Czterech Skoczni na 3. pozycji, chociaż jak wszyscy doskonale pamiętamy, miał dużą szansę na wygranie go. Triumfował za to w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2015 roku. Na podium Pucharu Świata Daniel stawał 10 razy, w tym 3 na jego najwyższym stopniu. 

Ciekawostki. 
Daniel ma dwójkę starszego rodzeństwa: siostrę Idę i brata Jensa-Alexandra. Jego młodszy brat Håkon zmarł w tym roku.
Po inauguracyjnym konkursie sezonu 2015/2016 Norweg prowadził w klasyfikacji Pucharu Świata.
Tande spotyka się z Anją Søberg, której brat Sigurd również jest skoczkiem narciarskim. 
Daniel ma lęk wysokości. 

You May Also Like

4 komentarze

 1. Nie wiedziałam,ze jego brat nie żyje;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmarł kilka dni temu. Nie było o tym nigdzie oficjalnie pisane.

   Usuń
 2. o moj Boże na co on zmarł? :(

  OdpowiedzUsuń
 3. A teraz jeszcze Daniel ciężko zachorował ;(

  OdpowiedzUsuń