20 sierpnia 2017

Zwycięstwo bez wygranych

Dziś w pięknym stylu pożegnaliśmy reaktywowany turniej o wdzięcznej nazwie - Beskydy Tour. Nie obyło się bez niespodzianek, chociaż podium znacznie pokryło się w obu rundach. Zwycięstwo w zawodach wywalczył 21-letni Austriak, Maximilian Steiner, oddając skoki 101m i 99m. Dobrymi odległościami może się poszczycić także Andreas Schuler, zdobywca drugiego miejsca. Chłopak lądował na 99.5 i 103 metrze. W zawodach udział wzięło jedynie 5 zawodników z Polski, a najmłodszy z nich, Bartosz Czyż, zakończył je wraz z końcem pierwszej serii. Bohaterem dnia dzisiejszego bez dwóch zdań jednak został Klimek Murańka. Chłopak dokonał niesamowitej rzeczy - mimo braku wygranej we wszystkich trzech konkursach Pucharu Beskidów, został jego triumfatorem. Dzięki dobrym startom jego, Aleksandra Zniszczoła oraz reszty biorącej czynny udział w polskich sukcesach, wywalczona została najwyższa kwota startowa na kolejny period Letniej Grand Prix.