Rodzeństwa w skokach część pierwsza

by - 8:13 PM

Okazuje się, że skoki to bardzo rodzinny sport i pasja przechodzi nie tylko z ojca na dzieci, ale także między rodzeństwem. A uwierzcie mi na słowo, jest ich w skokach na prawdę dużo miał być jeden post, wyjdą ze trzy. Dzisiaj na tapetę wchodzą te 'mieszane', gdzie oprócz skoczków znajdziemy również skoczkinie.

Peter, Cene, Domen i Nika Prevc
Post udostępniony przez Prevc (@prevc_brothers)

Chyba najbardziej skoczna rodzina jaką można znaleźć na świeci. Jeszcze trochę i Prevcowie będą mogli otworzyć własny klub. Oprócz Petera, który ma na koncie największe możliwe osiągnięcia, są także  Cene, który wygląda na uroczego przedszkolaka, Domen, który nie ma kostek oraz Nika, która pomimo zaledwie dwunastu lat już bryluje na słoweńskich skoczniach.

Anja i Jurij Tepes

Miran, poprzedni 'Pan od zielonego światełka', musi być dumny ze swoich pociech, ponieważ obie podążyły tą samą ścieżką co on sam jeżeli jeszcze nie wiecie, to też był skoczkiem. Jurij jest aktywnym zawodnikiem i wciąż psuje krew kolegom z drużyny tak, wciąż pamiętam Planicę w 2015, a Anja zakończyła karierę w 2015 roku z powodów zdrowotnych.

Evelyn i Alex Insam

Również podopieczny Łukasza Kruczka ma siostrę skoczkinię. Evelyn jest o trzy lata starsza od Alexa i startuje w Pucharze Świata Pań, jednak bez większych sukcesów. Co ciekawe, oboje mają srebrne medale z Mistrzostw Świata Juniorów z konkursów indywidualnych.

Selina i Richard Freitag

Post udostępniony przez Richard Freitag (@freitag.richard)

W rodzinie Freitag wciąż 'gwiazdą' jest Richard, ale po piętach depcze mu szesnastoletnia Selina. Dziewczyna ma na koncie jedno zwycięstwo i jedno drugie miejsce w Fis Cupie, a w cyklu zadebiutowała dopiero w poprzednim sezonie. 

You May Also Like

1 komentarze

  1. Jurij i Anja mają jeszcze jednego skaczącego brata.

    OdpowiedzUsuń