Relacja FIS Cup Kuopio

by - 4:38 PM

W ten weekend, po dość długiej przerwie powróciły zawody z cyklu FIS Cup. Miały one miejsce w fińskim Kuopio, o czym wszyscy skoczkowie zdążyli poinformować nas na swoich social mediach. Pierwotnie konkursy miały być rozegrane w sobotę i w niedzielę, ale z powodu przewidywanych złych warunków atmosferycznych zdecydowano, że oba odbędą się w sobotę. Zdecydowanym dominatorem tego dnia okazał się Timi Zajc. 
Słoweniec w pierwszych zawodach bezpośrednio pokonał Fina Eetu Nousiainena (125 i 118 m), który był liderem po pierwszej serii i Niemca Piusa Paschke (112 i 128(!) m). Do zwycięstwa poprowadziły go skoki na 122,5 i 120,5 metra. Tuż za podium uplasowali się nasi rodacy, Przemysław Kantyka i Bartosz Czyż. Na kolejnych pozycjach konkurs ukończyli reprezentanci gospodarzy Andreas Alamommo i Jarkko Määttä. Ósmy był przemiły Austriak Elias Tollinger, dziewiąty Norweg Rishi Saether, a czołową dziesiątkę zamknął kolejny z Finów, Niko Kytösaho. W drugiej rundzie oglądaliśmy jeszcze trzech Polaków: Krzysztofa Bieguna (16. miejsce), Pawła Wąska (27. miejsce) i Karola Niemczyka (30. miejsce). Warto dodać, że dwaj ostatni mieli w niej duże problemy. Wąsek asekuracyjnie lądował na 72. metrze, a Niemczyk upadł osiągając 86,5 metra. 

W drugim konkursie ponownie zwyciężył Timi Zajc. Tym razem uzyskał odległości 117,5 i 109,5 metra. Na podium znaleźli się też Przemysław Kantyka (109 i 118 m) oraz ponownie Pius Paschke (109 i 116,5 m). Za nimi uplasowało się aż 5 Finów: Eetu Nousiainen, Jarkko Määttä, Juho Ojala, Frans Tähkävuori oraz Andreas Alamommo. Więcej was matka nie miała? Dziewiąty za to był Elias Tollinger, a dziesiąty Fatih Arda Ipcioglu z Turcji. W drugiej serii znalazło się jeszcze pięciu Polaków, a mianowicie Bartosz Czyż (11. miejsce), Paweł Wąsek (13. miejsce), Krzysztof Biegun (14. miejsce), Stanisław Biela (18. miejsce) i Kacper Juroszek (19. miejsce). Można zatem powiedzieć, że dla biało-czerwonych były to dość udane zawody. Oprócz tego dzięki dobrej postawie Zajca, Paschke i Kantyki ich reprezentacjom należy się dodatkowe miejsce na 2. period Letniego Pucharu Kontynentalnego. 

Następne konkursy w ramach FIS Cup'u odbędą się 16. i 17. września w szwajcarskiej miejscowości Kandersteg. 

You May Also Like

0 komentarze