Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 8. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 9:09 PM

Tego Pana nie muszę chyba nikomu przestawiać. Znany jest z pokazywania głupich min do kamery. Miniony sezon był jego najlepszym w karierze, fenomenalną formę pokazał ten Niemiec. Jak zaczynała się jego kariera? Przeczytajcie sami. Mam zaszczyt przedstawić państwu Markusa Eisenbichlera.

Markus Eisenbichler


Data i miejsce urodzenia, klub. 
Markus urodził się 3 kwietnia 1991 roku w Siegsdorf zbieg okoliczności, że Sieg po niemiecku to zwycięstwo. Reprezentuje klub TSV Siegsdorf.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata. 
Jak większość zawodników Niemiec rozpoczynał swoją przygodę ze skokami w zawodach FIS Cup. Zadebiutował tam w czerwcu 2006 roku, zajmując dobre 27. miejsce jak na pierwsze zawody. W Pucharze Kontynentalnym zaczął skakać w sezonie 2008/09. W grudniu 2008 roku zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji PK, natomiast pierwszy raz na podium stanął dopiero w lutym 2011 roku w Zakopanem, zajmując drugą lokatę. 30 grudnia 2011 roku zadebiutował w Pucharze Świata w Oberstdorfie, zgarnął on wtedy jeden punkt, który był jego pierwszym w zawodach najwyższej rangi. 

Rekord życiowy. 
Jego rekord życiowy wynosi 248 metrów i został on ustanowiony 25 marca 2017 roku na skoczni Letalnicy w Planicy. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Eisenbichler za największy sukces do tej pory może uznawać złoto podczas Mistrzostw Świata w Lahti na skoczni normalnej w konkursie mieszanym oraz brąz Mistrzostw Świata również w Lahti na skoczni normalnej w konkursie indywidualnym. Wygrał on Letni Puchar Kontynentalny w 2016 roku i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Cup w sezonie 2012/13. Trzy razy indywidualnie stawał na podium Pucharu Świata i trzy razy był to najniższy stopień podium w Lillehammer, Oslo i Planicy.

Ciekawostki. 
Rekord życiowy Markusa jest też rekordem Niemiec z długości lotu.
W sezonie 2016/17 pierwszy raz stanął na podium Pucharu Świata.

You May Also Like

0 komentarze