Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 7. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 3:02 PM

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam opis sylwetki pewnego Austriaka, który moim zdaniem w minionym sezonie spisał się trochę poniżej oczekiwań. Ja osobiście darzę go wielką sympatią, więc liczyłam, że zaprezentuje się ze swojej najlepszej strony, co jednak nie zawsze mu się udawało. Skoczek ten jest zawsze miły i uśmiechnięty, w związku z tym chyba nie da się go nie lubić. Zapraszam na bio Michaela Hayböcka! 

Michael Hayböck
Data i miejsce urodzenia, klub. 
Michael urodził się 5. marca 1991 roku w austriackim Linz. Jest reprezentantem klubu UVB Hinzenbach-Oberösterreich. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata. 
Michi zadebiutował w FIS Cup'ie w październiku 2007 roku w szwajcarskim Einsiedeln. Zajął wtedy 15. miejsce. W następnym roku dostał szansę wystąpienia w Pucharze Kontynentalnym w Rovaniemi i ją wykorzystał, ponieważ zakończył konkurs na 16. pozycji. 3. stycznia 2010 roku w Innsbrucku nastąpił jego pierwszy start w Pucharze Świata. Austriak był wtedy 17. i tym samym zdobył pierwsze punkty w zawodach najwyższej rangi. 

Rekord życiowy. 
Rekord życiowy Hayböcka wynosi 241,5 metra i został ustanowiony na Letalnicy 20. marca 2015 roku. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Michael wszystkie najważniejsze sukcesy osiągnął razem z drużyną. Na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku wspólnie z nią zdobył srebrny medal, na Mistrzostwach Świata w Falun w 2015 roku również, a w Lahti w 2017 roku brąz. Oprócz tego na ostatnich Mistrzostwach Świata wywalczył srebro w konkursie drużyn mieszanych. Michi stanął także na trzecim stopniu podium podczas Mistrzostw Świata w Lotach w Tauplitz w 2016 roku, oczywiście z drużyną. Dwa razy na przysłowiowym pudle kończył też Turniej Czterech Skoczni: w sezonie 2014/2015 na drugiej pozycji, a w sezonie 2015/2016 na trzeciej pozycji. W całej swojej karierze stawał na podium Pucharu Świata 20 razy, w tym 5 na jego najwyższym stopniu. 

Ciekawostki. 
Mały Michi dopóki nie rozpoczął przygody ze skokami z zaangażowaniem grał w piłkę nożną. 
Wielką pasją Hayböcka jest lotnictwo, uwielbia on sterować samolotami. 
Michael należy do armii. 


You May Also Like

0 komentarze