Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 14. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 4:04 PM

Dzisiaj przychodzę do Was ze skoczkiem, którego darzę dużym sentymentem. Bardzo chciałam napisać jego biografię. Znalazł się w kadrze przez przypadek. Był to jego pierwszy prawie pełny sezon. Nigdy trener na niego nie stawiał, ale jak przyszło zastąpić Hauera, to poradził sobie moim zdaniem bardzo dobrze. Mam wielką przyjemność przedstawić wam mojego uroczego Norwega z głębokim wąsem. Przed państwem jeden z lepszych lotników na świecie - Robert Johansson. 

Robert Johansson

Data urodzenia, klub.
Robert urodził się 23. marca 1990 roku w Lillehammer. Jest zawodnikiem klubu SG Nickelhütte-Aue.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Robert zaczął skakać w wieku pięciu lat. 2. września 2006 roku zadebiutował w zawodach FIS Cup, zajmując wtedy 16. pozycję. Dwa lata później w marcu pierwszy raz wystartował w Pucharze Kontynentalnym. Ukończył zmagania na 23. miejscu. 15. marca 2009 roku pierwszy raz wziął udział w kwalifikacjach do zawodów najwyższej rangi, ale zajął w nich 45. miejsce, co nie pozwoliło mu na wystartowanie w konkursie. 29. listopada 2013 roku zadebiutował w Pucharze Świata i zdobył swoje pierwsze punkty zajmując 13. miejsce podczas zmagań w Kuusamo.

Rekord życiowy.
Pewnie każdy z was wie, a jeśli nie to ja wam powiem., że rekord Roberta wynosi 252 metry i został ustanowiony 18. marca 2017 roku w Vikersund podczas zawodów. Ten wynik kilka minut był nieoficjalnym rekordem świata w długości lotu, niestety dla Norwega, Stefan Kraft skoczył 1,5 metra dalej. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Robi cztery raz stawał na podium Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2011/12, z czego raz wygrał zawody. Pierwszy i ostatni raz na podium Pucharu Świata stanął 4. stycznia 2017 roku w Innsbrucku zajmując drugie miejsce za kolegą z drużyny Danielem-Andre Tande. Johansson nie ma większych osiągnięć, ale czuję, że to tylko kwestia czasu.

Ciekawostki.
Dwa razy startował w Mistrzostwach Świata Juniorów i dwa razy kończył je na 29 pozycji.
Robert często się przetrenowywał i dlatego wyglądało to, jak wyglądało.
Johansson ma 182 centymetry wzrostu.
Konkurs w Zakopanem był jedynym w tym sezonie, do którego Norweg się nie zakwalifikował.
Dwukrotnie pobijał rekord skoczni i również dwukrotnie odbierał mu go Stefan Kraft po kilkunastu minutach.

You May Also Like

0 komentarze