Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 12. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 2:07 PM

Ostatnimi czasy został tatą, w końcówce sezonu postrzegany jako lider norweskiej kadry, najstarszy z całej bandy całego składu jeżdżącego regularnie na Puchar Świata. Panie i Panowie, przed Wami... Andreas Stjernen.
Andreas Stjernen


Data urodzenia, klub.
Andreas urodził się 30. lipca 1988 roku w norweskim Levanger. Reprezentuje klub Sprova IL.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
12. grudnia 2004 roku zadebiutował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Brotterode, zajął 49. miejsce. We wrześniu następnego roku wystąpił w zawodach FIS Cup i zdobył w nich pierwsze punkty. Po dobrym występie w Pucharze Kontynentalnym 8. marca 2009 roku gdzie zajął 8. miejsce, dostał szansę pokazania się w Pucharze Świata. Niestety Stjernen odpadł w kwalifikacjach do konkursu na skoczni mamuciej. W kolejnym sezonie trener dał mu szansę wykazać się na skoczni w Lillehammer, było to 5. grudnia 2009 roku. Zaliczył wtedy debiut w Pucharze Świata i zdobył pierwsze punkty, kończąc konkurs na 19. miejscu.

Rekord życiowy.
Andreas jest znany z tego, że dobrze mu się skacze lata na mamutach. Jego życiówka została ustanowiona 14. lutego 2016 roku na skoczni Vikersundbakken i wynosi ona 249 metrów.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Stjernen może się pochwalić srebrem zdobytym razem z drużyną na Mistrzostwach Świata w Lahti oraz wygraniem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2011/2012. Zajął też 3. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich w sezonie 2012/2013. Cztery razy stawał na podium PŚ, ale jeszcze nigdy nie wygrał żadnych zawodów. Dwa razy był drugi: raz w Oberstdorfie i raz w Trondheim. Dwukrotnie stanął też na trzecim stopniu podium, a było to w Vikersund i Lillehammer.

Ciekawostki.
W 2017 roku Andreasowi i jego partnerce Elisabeth urodziła się córeczka.
Jego tata Hroar również był skoczkiem narciarskim. 
Stjernen w wolnym czasie lubi grać w golfa.
Daniel Forfang był przez jakiś czas trenerem osobistym Andreasa. 

You May Also Like

0 komentarze