Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 11. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 8:05 PM

Dziś mam dla Was bio osoby znanej myślę, że każdemu. Kultowe teksty, takie jak "hehe", "córka zjadła kostkę z kibla" czy "postawię mu flaszkę" stale goszczą we wszystkich środowiskach, a zwłaszcza tym skocznym. Prywatnie jest kochającym mężem i szczęśliwym tatą dwóch pociech. Powitajcie Piotra Żyłę!




Data urodzenia, klub.
Piotrek urodził się 16. stycznia 1987 roku w Cieszynie. Jest reprezentantem klubu WSS Wisła.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Zaczynał skakać, gdy miał zaledwie 8 lat. 26. grudnia 2004 r. w Sankt Moritz zadebiutował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, jednak prawo do startu w zawodach najwyższej rangi wywalczył 14 stycznia 2005 r.
26 stycznia 2006 roku nastąpił jego debiut w Pucharze Świata, gdzie już przy pierwszym dniu zmagań wywalczył swoje pierwsze punkty.

Rekord życiowy.
Jego życiówka wynosi 245,5 m, a osiągnął ją 18 marca 2017 roku na Vikersundbakken.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Największe indywidualne osiągnięcia, którymi może pochwalić się Piotrek, to zdecydowanie brązowy medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni. Aż trzy razy zdobył tytuł Mistrza Polski. Poza tym, na jego koncie znajdują się sukcesy drużynowe: złoty i podwójny brązowy medal Mistrzostw Świata (kolejno 2017, 2013 i 2015). W Pucharze Świata zwyciężył raz (Oslo w sezonie 2012/13), a na podium indywidualnie stanął trzy razy.

Ciekawostki.
Jego żona jest kuzynką Adama Małysza.
Siostra jego żony, Magdalena, jest żoną Aleksandra Zniszczoła.
Ma syna Jakuba (ur. 2007) i córkę Karolinę (ur. 2012).

You May Also Like

0 komentarze