16 sierpnia 2017

Bio numeru 10. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Tygodnie mijają a my powoli zbliżamy się do końca serii ,,Bio numeru...''. Dziś razem ze mną zapoznacie się z zawodnikiem rozpoczynającym czołową dziesiątkę klasyfikacji generalnej. Tym razem pod lupę weźmiemy austriackiego skoczka.

Manuel Fettner
Data i miejsce urodzenia, klub.
Manuel urodził się 17 czerwca 1985 roku w Wiedniu. Jest reprezentantem klubu SV Innsbruck-Bergisel-Tirol. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Austriak po raz pierwszy wziął udział w kwalifikacjach do konkursu PŚ 2 stycznia 2000 roku w Innsbrucku, lecz nie udało mu się wystąpić w konkursie. Rok później ponownie w Innsbrucku postanowił spróbować swoich sił. Tym razem zdołał się zakwalifikować i w konkursie zajął 44. miejsce. Pierwsze punkty PŚ zdobył zaś 2 dni później w Bischofshofen zajmując 5. miejsce.

Rekord życiowy.
Manuel ustanowił swój rekord życiowy w marcu 2017 roku, w Vikersund, oddając skok na odległość 235,5 metra.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Fettner już w lutym 2001 roku zaczął brylować wśród juniorów, zdobył wtedy bowiem dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Juniorów w Karpaczu. W 2005 roku wygrał indywidualnie dwa złote medale i jeden złoty drużynowo podczas uniwersjady w Innsbrucku. Pierwszy raz na podium PŚ stanął 29 grudnia 2010 roku w Oberstdorfie, zajął wtedy trzecie miejsce. Austriak raz wygrał klasyfikację generalną PK, a raz był trzeci.  W swoim dorobku ma też złoty medal w drużynie z Mistrzostw Świata w Val di Fiemme, oraz brązowy drużynowo z MŚ w Lahti i brązowy drużynowo z MŚwL w Tauplitz. Na podium stawał dokładnie 3. razy i za każdym razem był na trzecim miejscu czyżby nowa klątwa?

Ciekawostki.
Podczas jego skoku na MŚ w Val di Fimme, przy lądowaniu wypięła mu się narta, jednak skok udało mu się ustać, wywrócił się dopiero po linii oceniania, dzięki czemu uratował złoty medal Austriaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger