Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 10. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 8:03 PM

Tygodnie mijają a my powoli zbliżamy się do końca serii ,,Bio numeru...''. Dziś razem ze mną zapoznacie się z zawodnikiem rozpoczynającym czołową dziesiątkę klasyfikacji generalnej. Tym razem pod lupę weźmiemy austriackiego skoczka.

Manuel Fettner
Data i miejsce urodzenia, klub.
Manuel urodził się 17 czerwca 1985 roku w Wiedniu. Jest reprezentantem klubu SV Innsbruck-Bergisel-Tirol. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Austriak po raz pierwszy wziął udział w kwalifikacjach do konkursu PŚ 2 stycznia 2000 roku w Innsbrucku, lecz nie udało mu się wystąpić w konkursie. Rok później ponownie w Innsbrucku postanowił spróbować swoich sił. Tym razem zdołał się zakwalifikować i w konkursie zajął 44. miejsce. Pierwsze punkty PŚ zdobył zaś 2 dni później w Bischofshofen zajmując 5. miejsce.

Rekord życiowy.
Manuel ustanowił swój rekord życiowy w marcu 2017 roku, w Vikersund, oddając skok na odległość 235,5 metra.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium. 
Fettner już w lutym 2001 roku zaczął brylować wśród juniorów, zdobył wtedy bowiem dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Juniorów w Karpaczu. W 2005 roku wygrał indywidualnie dwa złote medale i jeden złoty drużynowo podczas uniwersjady w Innsbrucku. Pierwszy raz na podium PŚ stanął 29 grudnia 2010 roku w Oberstdorfie, zajął wtedy trzecie miejsce. Austriak raz wygrał klasyfikację generalną PK, a raz był trzeci.  W swoim dorobku ma też złoty medal w drużynie z Mistrzostw Świata w Val di Fiemme, oraz brązowy drużynowo z MŚ w Lahti i brązowy drużynowo z MŚwL w Tauplitz. Na podium stawał dokładnie 3. razy i za każdym razem był na trzecim miejscu czyżby nowa klątwa?

Ciekawostki.
Podczas jego skoku na MŚ w Val di Fimme, przy lądowaniu wypięła mu się narta, jednak skok udało mu się ustać, wywrócił się dopiero po linii oceniania, dzięki czemu uratował złoty medal Austriaków.

You May Also Like

0 komentarze