Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków, na czym polega i kto wygrał?

by - 5:44 PM

fot:. Anna Karczewska / PZN

29 lipca, czyli w tę sobotę odbył się Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich. Pewnie zastanawiacie się co to takiego. Po prostu zawody jak każde inne. W tym roku brali w nich udział zawodnicy z Polski, jak i z Ukrainy. Mężczyźni rywalizowali w trzech kategoriach Open, junior B (rocznik 2000 i 2001) i junior C (rocznik 2002 i 2003), ale to nie wszystko, bo w zawodach brały udział również kobiety. 
W kategorii Open wygrał Krzysztof Miętus, wyprzedzając o prawie 10 punktów Krzysztofa Leje i Klemensa Murańke. 26-latek wygrał zawody skokami na odległość 106 i 104 metry. 
W kategorii junior B wygrał Mateusz Gruszka, skacząc 99 i 96 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Yevhen Marusiak z Ukrainy, a podium uzupełnił Kacper Stosel. 
W kategorii junior C triumfował Adam Niżnik z klubu TS Wisła Zakopane. Uzyskał on kolejno 91 i 96,5 metra. Pokonał on o 31 punktów Arkadiusza Jojko i o 56 punktów Bartłomieja Klimowskiego. 
W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Kamila Karpiel, drugie miejsce zajęła Kinga Rajda, a na trzecim stopniu podium stanęła Joanna Szwab.

You May Also Like

0 komentarze