LGP Hinterzarten czyli jak Polacy zdominowali zawody

by - 5:42 PM

Letnie Grand Prix w Wiśle to przeszłość, a w tym tygodniu mogliśmy oglądać kolejny przystanek tego cyklu. Nasi ulubieńcy udali się do niemieckiego Hinterzarten by rywalizować o beczkę piwa punkty do klasyfikacji generalnej. Zapraszam was na krótkie podsumowanie tych dwóch dni.
W jakże ciepły przynajmniej u mnie piątkowy wieczór mogliśmy obejrzeć jak skoczkowie walczą o prawo startu w zawodach. Do rywalizacji o miejsce przystąpiło 58. skoczków, czyli odpadło ich tylko kilku. Triumfatorem został Niemiec Stephan Leyhe, na drugim miejscu znalazł się Dawid Kubacki a czołową ,,3'' domknął Stefan Hula. W pierwszej ,,10'' znalazło się 4. Polaków.

Przejdźmy już jednak do konkursu. Sobota, godzina 20:30 więc jeśli posiadałeś plany to musiałeś je zmienić. W pierwszej serii rywali zdeklasował Dawid Kubacki skacząc na 105 metr, co było najdłuższym skokiem. Na drugim miejscu znajdował się Stephan Leyhe mała zamiana z kwalifikacji, a na trzecim Halvor Egner Granerud, z niewielką stratą do Norwega (1,3 pkt) na czwartej pozycji znajdował się Maciej Kot, piąty był Piotr Żyła, ósmy Jakub Wolny, a ,,10'' zamknął Stefan Hula. W drugiej serii konkursu 2. pierwsze miejsca podium nie uległy zmianie. Kubacki ponownie oddał najdłuższy skok (104,5 m). Stephan Leyhe mimo trzeciej odległości utrzymał swoją lokatę, zaś z piątej na trzecią awansował Piotrek Żyła. Swoje czwarte jak to nie piąte?! miejsce utrzymał Maciek Kot. Awans o trzy pozycje zaliczył Stefan Hula (7. lokata). Dziewiąty był Jakub Wolny a 10. Kamil Stoch. W czołowej ,10'' znaleźli się wszyscy podopieczni Stefana Horngachera co jest historycznym sukcesem naszej reprezentacji.

You May Also Like

1 komentarze

  1. To był naprawdę niesamowity konkurs (jesli chodzi o wyniki to lepszy niz w Wiśle)

    OdpowiedzUsuń