Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 23. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 1:49 PM

Kontynuując naszą serię, napiszę dzisiaj kilka słów o 23. zawodniku klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nie jest on nowicjuszem, mamy przyjemność oglądać go już od dobrych kilkunastu sezonów. Gdy byłam młoda i głupia, to ten skoczek przypominał mi Miguela z serialu „Zbuntowani”. Proszę powiedzcie, że nie jestem jedyna. Oprócz tego od zawsze kojarzy mi się z różowym kaskiem z Mannera. Wiecie już o kim mowa? Jeśli tak, to zapraszam na opis sylwetki Andreasa Koflera! 

Andreas Kofler 


Data i miejsce urodzenia, klub.
Andreas urodził się 17 maja 1984 roku w Innsbrucku. Jest reprezentantem swojego miejscowego klubu, a mianowicie SV Innsbruck-Bergisel-Tirol. 

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata.
Kofi zaczął skakać w wieku 10 lat. W 2002 roku dostał powołanie do austriackiej kadry skoczków narciarskich. Wcześniej startował w Pucharze Kontynentalnym jednak bez większych sukcesów. W Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 2002/2003 zajmując 16. miejsce w Kuusamo i zdobywając przy okazji pierwsze punkty w karierze.

Rekord życiowy. 
Rekord życiowy Andiego wynosi 233 metry. Skoczek ustanowił go 26. lutego 2012 roku na słynnej Vikersundbakken. 

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Kofler swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach na najwyższym szczeblu odniósł 4 lutego 2006 roku w niemieckim Willingen. Austriak jest bardzo utytułowanym skoczkiem, zdobył wiele medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Na Igrzyskach Olimpijskich wywalczył łącznie 3 medale: złoto drużynowe i srebro indywidualne w Turynie w 2006 roku oraz złoto drużynowe w Vancouver w 2010 roku. Na Mistrzostwach Świata zdobył 3 złota drużynowe: jedno w Sapporo w 2007 roku oraz dwa w Oslo w 2011 roku. Oprócz tego, w Oslo na normalnej skoczni indywidualnie zajął 2. miejsce. Andreas  ma również  dwa złote medale drużynowe z Mistrzostw Świata w Lotach. Raz, w sezonie 2009/2010, wygrał Turniej Czterech Skoczni.  Na podium Pucharu Świata stawał łącznie 36 razy, a w roku 2012 został sklasyfikowany na 3. miejscu klasyfikacji generalnej, które było jego najwyższym w karierze. 

Ciekawostki.
Kofi przegrał złoto olimpijskie w 2006 roku w Turynie z Thomasem Morgensternem o 0,1 punktu. Biedny Andreas, moje serduszko za każdym razem łamie się na pół gdy o tym myślę. Naprawdę.
Andreas z zawodu jest policjantem.
Austriak w maju tego roku poślubił swoją wieloletnią partnerkę Mirjam. Ich wesele odbyło się w restauracji „1809”, która znajduje się na szczycie skoczni Bergisel w Innsbrucku. 

You May Also Like

0 komentarze