Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 22. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 8:55 PM

Nadszedł czas na parę słów o zawodniku, który podczas ubiegłorocznych zimowych zmagań zdołał wywalczyć 22. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mowa oczywiście o Stephanie Leyhe, którego nazwisko wiecznie sprawie problem w wymowie niektórym polskim i zagranicznym komentatorom.  Mi już na zawsze kojarzyć się będzie z rozbrajającym uśmiechem, którym obdarowywał wszystkich podczas zmagań w Zakopanem. Zapraszamy do odkrycia tego obiecującego i niezwykle utalentowanego skoczka!Data i miejsce urodzenia, klub 
Stephan Leyhe urodził się 5 stycznie 1992 roku w Schwalefeld i reprezentuje klub SC Willingen, mając za trenera Bernharda Metzlera.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata
Debiut w zawodach międzynarodowych zaliczył w sezonie 2006/2007, kiedy to 3 lutego 2007 zajął 11. miejsce w konkursie FIS Cup w Chaux-Neuve. Ponad dwa lata później, dokładnie 22 marca 2009, na jego konto wpadły pierwsze "oczka" w ramach Pucharu Kontynentalnego, które zdobył w fińskim Kuusamo. Na debiut w Pucharze Świata musiał jednak poczekać aż do 20 grudnia 2014 roku, kiedy to znalazł się w szeregach kadry Niemiec na zawody w Engelbergu. Już wtedy pokazał jednak, że awansował nieprzypadkowo - zajął finalnie 13. miejsce i występował regularnie w kolejnych konkursach sezonu 2014/2015, uzyskując po zmaganiach w Planicy 38. miejsce z dorobkiem 120 punktów.

Rekord życiowy
Stephan zanotował najdłuższy skok w swojej karierze 19 marca 2016 roku na Letalnicy w Planicy.  Rekord wynosi 220 metrów. 
Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium 
Kariera Stephana związana z największymi imprezami narciarskimi nie jest zbyt obfita. Na Mistrzostwach Świata w Lahti osiągnął indywidualnie 13. i 16. miejsce oraz był czwarty wraz z kolegami w konkursie drużynowym. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich z Tauplitz przyniosły mu jednak srebrny medal w drużynie oraz 19. miejsce indywidualnie. W zmaganiach juniorskich, w których startował w 2010 i 2011 roku również nie zajmował bardzo wysokich lokat, ale świetnie spisywał się jako członek reprezentacji Niemiec. Zarówno podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Otepää oraz Hinterzarten dwukrotnie wywalczył drugie miejsce w drużynie. Najlepsze miejsce w zeszłym sezonie? Zdecydowanie piąta lokata w Pjongczang i było to jego największe osiągnięcie w karierze.
Ciekawostki
Hobby Stephana to nurkowanie, snowboard i jazda na nartach. Żyje według motto "Atak jest najlepszą obroną". Do skoków przyciągnął go fakt, że uwielbia zawrotną prędkość i jako nastolatek często ścigał się w ulicznych rajdach motorowych.  Obecnie mieszka w Hinterzarten. 

You May Also Like

0 komentarze