Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bio numeru 21. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

by - 9:31 PM

Kiedy odkryłam, kto w poprzednim sezonie miał finalnie 21 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata aż zrobiło mi się smutno. Zajmuje je bowiem osoba, która według mnie zasługuje na dużo więcej. Zdecydowanie można go jednak nazwać jednym z największych pechowców minionego sezonu, bo z rywalizacji nawet o Kryształową Kulę wyeliminowała go kolejna już kontuzja. O kim mowa? Oczywiście o zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2014/2015 - Severinie Freundzie. Czego jeszcze nie wiecie o jednym z największych rywali Kamila Stocha i Petera Prevca? Sprawdźcie! 

Foto: fis-ski.com

Data i miejsce urodzenia, klub 
Severin Freund na co dzień reprezentuje barwy klubu WSV DJK Rastbüchl. Urodził się jeszcze w RFN, 11 maja 1988 roku, w Freyung. 


Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata
Debiut Severina przyszedł wraz z Mistrzostwami Świata Juniorów w sezonie 2002/2003 w szwedzkim Sollefteå. Świat usłyszał o nim dzięki 11. miejscu w drużynie i 30. lokacie indywidualnej. Pierwszy występ w Pucharze Kontynentalnym to kolei zmagania rozgrywane 26 grudnia 2004 w Sankt Moritz, gdzie ukończył konkurs, zajmując 49. pozycję. 22 grudnia w Engelbergu zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując 50. miejsce. Pierwszy punkt na jego konto wpadł nieco później, bo 30 grudnia w Oberstdorfie.

Rekord życiowy
Rekord Freunda jest imponujący i wynosi 245,0 metrów. Niemiec osiągnął tę odległość 15 lutego 2015 roku na Vikersundbakken w Vikersund.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium 
Osiągnięć Freunda możnaby wymieniać bez końca, więc zdecydowałam się na te najważniejsze. Przede wszystkim jest to Kryształowa Kula zdobyta w sezonie 2014/2015, którą to zdobył po zaciętej walce z Peterem Prevcem. W kolejnych dwóch sezonach zajmował w tej rywalizacji odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Jeśli chodzi o Misrzostwa Świata w Lotach, to w Harrachovie uczcijmy minutą ciszy tą skocznię w 2014 roku zdołał wywalczyć złoto indywidualne. Na koncie ma jednak również dwa srebra zdobyte w drużynie - z Vikersund w 2012 roku i z Tauplitz w 2016 roku. W sezonie 2015/2016 był drugi w Turnieju Czterech Skocznii, srebro ma też na koncie za Puchar Świata w lotach narciarskich z sezonu 2014/15, gdzie musiał uznać wyższość Petera Prevca. Najbardziej rozpoznawalny jest jednak chyba z dwóch złotych medali wywalczonych podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Falun w 2015 roku - indywidualnie oraz w konkursie drużyn mieszanych. W imprezach tej rangi ma z resztą niejeden taki sukces na koncie - srebro na skoczn normalnej wywalczył w szwadzkim Falun, drużynowo w Val di Fiemme w 2013 roku. Brązowe medale - jasne, że są! Drużynowy z Oslo w 2011 roku i drużyn mieszanych z Val di Fiemme. Wisienką na torcie nazwać można chyba złoty medal wywalczony w drużynie podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi w 2014 roku. Co dalej? Czas pokaże.

Ciekawostki
W ubiegłym sezonie świat obiegła informacja o ślubie Severina Freunda z jego wieloletnią partnerką Caren. Ślub kościelny odbył się w bawarskim Steinkirchen. Od 2008 roku mieszkają razem w Monachium. Co ciekawe, Freund oświadczył się Caren....w azjatyckim Myanmar, gdzie para spędzała zeszłoroczne wakacje. Hobby Niemca to muzyka, informatyka i koszykówka. 
 

You May Also Like

0 komentarze